FACE pidas jahindusteemalist konverentsi

FACE pidas jahindusteemalist konverentsi

536
Meediateemalisel paneeldiskussioonil osalesid David Scallan, Linda Dombrovska, Daniel Ligne ja Willem Schimmelpenninck van der Oije. Foto: kuvatõmmis videost

6. aprillil toimus Poolas Varssavis FACE jahindusteemaline konverents, kus räägiti nii jahindusest, loodusharidusest, praegustest kriisidest kui meediast laiemalt.

Tervituskõne pidas FACE president Tjornörn Larsson, kes tutvustas päevakava. Poola jahiseltsi juhatuse esimees Paweł Lisiak tervitas kõiki, kes olid kohale tulnud ja väljendas head meelt, et konverents toimub Poolas olenemata raskest ajast.

Ka Poola keskkonnaminister Edward Siarka tervitas kõiki Euroopa jahimehi. Ta tõdes, et kahjuks ajad on praegu rasked, aga samas tänas kõiki jahimehi, kes Ukrainat on aidanud. Mitmeid väljakutseid on jahimeestel, millest ta saab aru. Ta tõdes, et üks võimalus jahindust edasi kanda on õpetada ja näidata jahindust ja metsaelu juba lastele.

Räägiti jahindusest ja loodusharidusest ning meedia olulisusest

Rootsi jahiseltsi esindaja Daniel Ligne rääkis sotsiaalsest aktsepteeritavusest jahinduses. Tema sõnul tuleks ühiskonnale selgitamist tuleks alustada sellest, et me küll kütime, aga mis metsa alles jääb. Praegune generatsioon on suhteliselt jahinduse ja kalanduse vastane ja kauge maaelust, tõdes Ligne. Rootslased on teinud mitmeid kampaaniaid selgitades jahimeeste tegevusi, nt ulukite liiklusõnnetuste osas.

Hollandi jahiseltsi esindaja Willem Schimmelpenninck van der Oije rääkis sellest, kuidas nad mõõdavad jahinduse sotsiaalset aktsepteeritavust tehes uuringuid.

Läti jahiseltsi esindaja Linda Dombrovska rääkis kuidas jahindust sotsiaalmeedias kasutada kasuliku vahendina. Ta tõi näiteid kuidas erinevad sotsiaalmeedia platvormid Lätis töötavad ning kuidas neid efektiivselt optimaalsete kulutustega kasutada.

Paneeldiskussioon jätkus prantslase ettekandega. Prantsuse jahindusorganisatsiooni president Willy Schraen rääkis kuidas prantslased kommunikatsioonikanaleid ja kampaaniaid kasutavad ning kuidas neil sellega läinud on.

Hispaania jahindusorganisatsiooni president Manual Gallardo selgitas aga kuidas läks nende jahidemonstratsioon Madriidis ning kuidas pikemaaegset kampaaniat tehti.

Ameerika Ühendriikide jahindusorganisatsiooni asepresident Ben Cassidy rääkis kuidas USAs jahimehed oma tegevusi promovad ja kuidas mainet kujundavad.

Taani jahindusorganisatsiooni esindaja Niels Soendergaard rääkis kuidas nad looduharidust lastele edasi annavad. Ta selgitas kuidas metsaelu ja jahindust neile tutvustatakse.

Poola jahindusorganisatsiooni Jaroslaw Kuczaj tegi samuti ülevaate noortest jahinduses. Poolas keelati alla 18-aastastel jahil käimine. Jaroslaw selgitas ka miks on oluline, et jahindus oleks noorte päralt.

Suurbritannia jahindusorganisatsiooni tegevjuht Ian Bell tegi ülevaate kuidas Suurbritannias noortele jahindust tutvustatakse, kuidas õpetatakse laskma jms.

Kuidas kriisidel abiks oldi?

Viimaste ettekannete päralt oli kriisiteemad. CIC-i tegevjuht Tamas Marghescu tegi ülevaate olukorrast Ungari-Ukraina piiril ja rääkis kui tõsine seisund on nendel sõjapõgenikel ning miks neid on vaja aidata. Seni on CIC kogunud 57 300 eurot. Ta rääkis ka kuidas saavad jahimehed abiks olla. Kampaaniaga alustati 6 päeva pärast sõja algust, kahe ööpäevaga koguti üle 6500 euro ning pärast 10 päeva panid nad piiripunktis üles toidutelgis.

Lisaks oli kohal Ukraina jahindusorganisatsiooni esindaja, kes samuti tõdes, et igasugune abi on väga oodatud sellel raskel ajal.

Poola jahiseltsi juhatuse esimees Paweł Lisiak tegi lõpetuseks ettekande jahimeeste tegevusest, mida tehakse Ukraina aitamiseks. Lisaks rääkis ta kuidas koroonaviirusega võideldi ja jahimehed abiks olid maskide kogumise, seadmete, kiirabiautode soetamisel jms.

JAGA