ETTEVAATUST! Segaduses noorloomad põhjustavad liiklusõnnetusi

ETTEVAATUST! Segaduses noorloomad põhjustavad liiklusõnnetusi

1121
Kokkupõrge liikluses metsloomaga. Foto: EJS

Kevadisel ajal, mil metsloomad kasvatavad järglaseid ja noored metsloomad oma territooriumi piire avastavad, tuleb autojuhtidel liikluses eriliselt tähelepanelik olla.

„Metsloomadega seotud liiklusõnnetuste kõrgperiood asulavälistel teedel on lisaks sügisel vältavale jahihooajale just nüüd, suve hakul, kui noored loomad oma territooriumi piire avastavad ning seetõttu ka ootamatult maanteedele satuvad. Kuigi metsloomadega juhtuvate õnnetuste kõrghooaeg on alles ees, siis üksnes selle aasta esimese nelja kuuga on Seesam metsloomadega seotud juhtumeid registreerinud 40 korral ning hüvitanud kokku 81 570 euro eest,“ tutvustas Seesam Kindlustuse vanemkahjukäsitleja Anti Otsla Postimehele kahjustatistikat.

Kevadel avastavad maailma uudishimulikud rebasekutsikad, kitsetalled ja linnupojad, kes võivad ootamatult teele joosta. Samuti ajavad põdralehmad pärast uute vasikate sündi eelmise aasta mullikad enda juurest ära, mistõttu võib teede läheduses näha ka segaduses suuremaid loomi, kes püüavad uue elukorraldusega hakkama saada.

Loe edasi Postimehest.