Eriloa saanud Noarootsi jahimehed küttisid hundi

Eriloa saanud Noarootsi jahimehed küttisid hundi

2135
Foto: erakogu

21. märtsi pärastlõunal lasksid Noarootsi jahimehed ajujahi käigus teise hundi, sellega on mõlemad keskkonnaametilt saadud eriload ära kasutatud.

Toivo Tulviku sõnul märgati hundi jälgi Noarootsis juba 20. märtsi õhtul, kuid jälge ei õnnestunud kaua ajada, sest jäljed suundusid asfaldile ja kadusid. Täna, 21. märtsi hommikul, kui värsket lund oli juurde tulnud, läks Tulvik luuret tegema juba hommikul poole seitsme paiku.

„Hunt oli ringi liikunud nii umbes 15-16 kilomeetrit. Osa maad sai tal kannul olla autoga, osa tuli jala läbi võsa käia,“ rääkis Tulvik Lääne Elule. Vahepeal viis hundi trajektoor ka naaberjahipiirkondadesse, kuid pööras jälle Noarootsi piirkonda tagasi. Pärast seda oli Tulvik koos partneriga veel kümmekond kilomeetrit kannul, kuni õnnestus ta lipuringi sisse saada.

„Ajasime kohe kokku 27 jahimeest,“ ütles Tulvik.

Esimese korraga pääses hunt ajujahi eest siiski minema. „Seal on hästi tihe ja roogu täis koht ja tal õnnestus minema lipsata. Aga suutsime mehed ümber kiirelt ümber paigutada ja saime ta Siidiküla bussipeatuse ja Noarootsi kiriku vahel kätte,“ rääkis Tulvik.

Hundilaskjaks oli seekord Noarootsi jahisektsiooni liige Mart Paalmäe.

Tulviku sõnul oli tegemist nooremat sorti emahundiga, kes paistis olema täie tervise juures.

Loe lähemalt Lääne Elust.