Enne jahile minekut, vaata dokumendid üle!

Enne jahile minekut, vaata dokumendid üle!

2561
 title=


Aktiivseim jahihooaeg on alanud, mistõttu on oluline enne jahile minekut üle vaadata kas jahidokumendid kehtivad.

Eesti kodanike jahitunnistustega seotud toiminguid teostatakse kaardil märgitud teenuspunktides.

 

Olemasolevat jahitunnistust saab pikendada kui jahitunnistuse tagumisel küljel on veel vaba lahter uue kehtivusaja märkimiseks.

Jahitunnistuse pikendamiseks tuleb esitada taotlus ja toimetada koos jahitunnistusega teenuspunkti, kus soovitakse tunnistust pikendada. Kui pikendada olemasolevat jahitunnistust siis pole vaja taotlusega koos esitada dokumendifotot. Jahitunnistuse pikendamise toiming maksab 8 eurot.

JAHITUNNISTUSE PIKENDAMINE KOOS VAHETAMISEGA

Jahitunnistuse pikendamisel koos tunnistuse välja vahetamisega tuleb esitada taotlus ja toimetada teenuspunkti. Koos taotlusega tuleb esitada dokumendifoto ja allkirja näidis (jahitunnistuse vahetamiseks paberblanketil tuleb esitada 2 dokumendi fotot, jahitunnistuse vahetamiseks plastikblanketil tuleb esitada 1 dokumendifoto).

Jahitunnistuse pikendamine ja vahetamine toiming maksab 16 eurot (paberblanketil).

Jahitunnistuse pikendamine ja vahetamine toiming maksab 18 eurot (plastikblanketil).

ESITA TAOTLUS ELEKTROONSELT!

Jahitunnistuse pikendamisel ja vahetamisel plastikblanketil saab saata taotluse ka e-postiga. Selleks tuleb täita taotlus ja www.eesti.ee keskkonnast alla laadida dokumendi foto ja allkirja näidis.

Juhend kuidas saab www.eesti.ee keskkonnast elektroonse foto ja allkirja kätte. Selleks tuleb sisse logida www.eesti.ee portaali. Loe lähemalt SIIT.

Jahitunnistuse vahetamise, taotluse blanketid ja lisainfo on kättesaadav SIIN.

Uuest aastast ei pea jahidokumendid kaasas olema!

Tuletame ka meelde, et alates 2019. aasta 1. jaanuarist saab jahiseaduse muudatuse tulemusena jahitunnistuse, suuruluki laskekatse tunnistuse ja vibujahi laskekatse tunnistuse vormistada elektrooniliselt. Jahil ei pea neid siis enam kaasas kandma. Ainsad nõutavad dokumendid paberkandjal on suur- ja väikeuluki jahiluba ning ühisjahi nimekiri.