Emajões ujus suplejate läheduses põdra korjus

Emajões ujus suplejate läheduses põdra korjus

2570
Foto: Run Wolf/Flickr

Rus.Postimees portaali poole pöördus 1. juunil nördinud lugeja teatega, et Emajões ujub umbes pool tonni kaaluva põdra laip. Lugeja oli helistanud kaks korda ka häirekeskusesse, mille töötaja suunas ta keskkonnainspektsiooni.

„Vaatan – midagi kummalist ujub, mingi koletis, siis arvasin, et lehm,“ ütles lugeja Postimehele. Siis sai talle selgeks, et jõevees ujub surnud põder. Olukord paistis halb seetõttu, et laiba lähedal jões suplesid inimesed.

Mees oli kohe teatanud oma ebameeldivast avastusest, helistades kaks korda häirekeskusesse ja seejärel keskkonnainspektsiooni valvenumbrile 1313.

„Me teame, tegeleme asjaga,“ vastati sealt talle. Lisaks öeldi helistajale, et surnud loomast Emajões ollakse teadlikud juba mitu päeva. Oldi pöördutud abi saamiseks ka jahimeeste poole, kuid asjatult – tohutu suure loomakorjuse veest väljatõmbamiseks ei olnud ka jahimehed suutelised.

„Ma ise töötan päästeametis, meilt nõutakse sündmusele reageerimist mõne minuti jooksul. Aga siin – paar päeva on möödunud ning miskit tulemust pole!“ oli mees, kes korjusest teatas, hämmingus.

Loe lähemalt Postimehest.