EJSis arutati taastuvenergia üle

EJSis arutati taastuvenergia üle

517
EJS-i kohtumine taastuvenergia arendamisega tegeleva Sunly OÜ delegatsiooniga. Foto: EJS

11. novembril väisas taastuvenergia arendamisega tegelev Sunly OÜ delegatsioon EJS-i keskust.

EJS-i presidendi Margus Puusti sõnul ajendas kohtumist mõlemapoolne huvi. „Taastuvenergia-arendajad on huvitatud lahti seletama oma tegemisi kõigile, kes tegutsevad ja elavad väljaspool keskusi, kus toimuvad päikese- ja tuuleparkide arendused. Samas on jahimeeste huvi suurendada oma sotsiaalsete partnerite spektrit ja hulka, et olla ühiskonnas tuntumad ja mõjusamad,“ selgitas Puust.

„Rohepööre on laiapõhjaline ja puudutab meid kõiki. Uusi tuule- ja päikeseparke on mõistlik rajada koostöös kohaliku kogukonnaga. Koostöö jahimeeste seltsiga aitab meil seda teha,“ tõdes Sunly projektijuht Klaus Erik Pilar.

EJS-i tegevjuhi Tõnis Kortsu sõnul on hea meel selle üle, et erinevate valdkondade arendajad pöörduvad üha sagedamini jahimeeste seltsi kui loodusvaldkonna inimesi koondava organisatsiooni poole, et oma tegevusi selgitada. „Eelkõige annab see tunnistust sellest, et oleme ühiskonnas nähtavad, meid teatakse ja tuntakse ning meiega kohtumist peetakse oma tegevuse arendamisel oluliseks,“ tõi Korts välja.

Kohtumisel osalesid taastuvenergia arendajate poolt projektijuht Tuuliki Kasonen ja Klaus Erik Pilar ning juhatuse liige Erkki Kallas. EJS-is võõrustasid neid president Margus Puust ja tegevjuht Tõnis Korts.