EJSi koosolekul tutvustati inimkonna vanima tegevusala programmi

EJSi koosolekul tutvustati inimkonna vanima tegevusala programmi

434
Foto: EJS

7. aprillil toimus EJS-i veebikoosolek, kus arutati aasta teema „Väärtusta jahisaaki“ tegevusplaane ja tutvustati haridusasutuste jaoks valminud slaidiprogrammi „Inimkonna vanim tegevusala“.

EJS-i tegevjuht Tõnis Korts rääkis, et viimasel jaanuaris toimunud koosolekul lepiti kokku, et koostatakse tegevusplaan ja jahindust tutvustav slaidiprogramm, mida saab koolides jahindust tutvustades alusmaterjalidena kasutada.

Samuti tõdes ta, et jahisaagi väärtustamine algab meist endist. Igaüks saab anda oma panuse selleks, et näiteks ulukinahad taas au sisse tõuseksid. EJS omalt poolt koordineerib seda tööd ja tegutseb selle nimel, et jahinduslikule karusnahale saaks välja töötatud oma bränd.

Tegevuskava ja slaidiprogramm said valmis ja neid esitleti koosolekul osalenutele. Peeter Hussar esitles valminud loodust ja jahindust tutvustvat slaidiprogrammi. Koosolekul osalejad tegid selle kohta veel täiendavaid ettepanekuid ning arutasid kuidas sihtrühmale paremini ja arusaadavamalt seda esitleda.

Nahkade kasutamisest ja selle kajastamisest ajakirjas Eesti Jahimees rääkis Jaanus Vaiksoo. Samuti tutvustas ta lühidalt käimasolevat pilootprojekti „Väikekiskjate arvukuse reguleerimine liigikaitseliselt olulistel rannaniitudel“.

Veel räägiti aastaplaanist, mille kavandi tegi EJS-i esindajad valmis. Sellele lisandus osalejate poolt idee teha rohkem nahkade ja ehete osas töötubasid.