EJS väljastas esimese plastikkaardil jahitunnistuse

  2516
  EJSis väljastati esimene kehtiva riikliku dokumendina jahitunnistus plastikkaardil.

  Tunnistus väljastati EJSi presidendile Margus Puustile koos tunnistuse pikendamisega. EJS koos maakondlike halduslepingu partneritega alustab sellel ja järgmisel kuul jahitunnistuste väljastamist plastikkaartidel. Sellise tegevuse aluseks on Keskkonnaministri määrus „ Jahitunnistuse vorm, jahiteooriaeksami ja laskekatse sooritamise ning jahitunnistuse taotlemise ja andmise kord, jahindusalasele koolitusele ja koolitajale esitatavad nõuded ning koolitamise kord.”, mille uus redaktsioon jõustus 9. jaanuaril k.a.

  Sellest tulenevalt on EJS koostöös partneritega soetanud vajaliku riist- ja tarkvara. Esialgu hakatakse plastikust jahitunnistusi väljastama Tallinnas Kuristiku tänaval, Valgas Jaanikese Jahindus OÜ poolt ja Tartus, Pärnus, Saaremaal ja Põlvas. Lisandunud on nimekirja ka Ida-Viru. Ainukesena lasketiirudest väljastab plastikkaardil laskekatsetunnistusi Jaanikese Jahinduse OÜ. Hetkel on soetatud tehnika häälestamisel ja kui ollakse tehniliselt valmis plastiktunnistusi väljastama, siis antakse sellest ka teada. Avaldusi saab juba esitada.

  Plastikkaardi teenus on loodud Jaanikese Jahindus OÜ initsiatiivil ja EJS toetusel mugavusteenusena. Endiselt kehtib ka paberil väljastatud jahitunnistus, mida vastavalt jahiseadusele pikendatakse 10 aastaks. Seaduse kohaselt vastavat koolitust enam vaja läbida pole.

  JAGA