EJS osales Soome põdrajahil

EJS osales Soome põdrajahil

1975
Soomes ühisjahil. Fotod: EJS

Soome jahimeeste liidu (Suomen Metsästäjäliitto) traditsiooniline põdrajaht toimus 13. oktoobril Savonranna Suur-Savo jahipiirkonnas. Traditsiooniliselt on põhjanaabrite juurde jahile oodatud ka EJS esindajad.

Seekord said küllakutse EJSi juhatuse liige Priit Vahtramäe ja tegevjuht Tõnis Korts. Vahtramäe on soomlastele tuttav möödunud talvest, mil ta käis lugemas loengut SAKist ja meie kogemusest.

EJSi tegevjuhi Tõnis Kortsu sõnul erineb põhjanaabrite põdrajaht meie omast. „Tavapäraselt kasutatakse seal ajujahil ajajatena koeri, inimesi aga üha harvemini,“ ütles Korts „Ühest küljest teeb see jahi kuluefektiivsemaks aga teisest küljest võtab noortel ja huvilistel võimaluse saada läbi ajujahil ajajana osalemise jahiga tuttavaks,“ lisas tegevjuht. „Seekord kasutasid soomlased ajajatena inimesi ning seetõttu oli jahil hulga noori ja huvilisi,“ täiendas ta.

Põdrajaht on soomlastel väga populaarne ja aastas kütitakse u 70 000 põtra. Sellel aastal väljastati 55 000 täiskasvanud põdra küttimise luba. Soomes on lubatud 1 täiskasvanud põdra küttimise loaga küttida kas 1 täiskasvanud põder või 2 vasikat. Kokku loendavad soomlased u 135 000 põtra.

EJSi juhatuse liikme Priit Vahtramäe sõnul on Soomes jaht au sees. „Seda tundsime ka ise, igast autost mis jahimeestest mööda sõitis, naeratati ja lehvitati meile,“ sõnas Vahtramäe. „See oli soe tunne ja tahaks väga loota, et kunagi kohtame sellist suhtumist ka Eestis,“ lisas ta.

Vaata ka galeriid.