GALERII! EJS osales kogu pere metsapäeval (lisatud video)

GALERII! EJS osales kogu pere metsapäeval (lisatud video)

1792
Läänemaa jahindusklubi tegevjuht Aarne Taal rääkis peaminister Jüri Ratasele ja Erametsaliidu esindusele jahimeeste ja ulukite käekäigust. Fotod: Andra Hamburg/EJSEesti looduse päeval, 18. augustil toimus Haapsalu lähistel Uuemõisa mõisapargis meeleolukas kogu pere metsapäev, kus osales ka EJSi esindus.

Jahimeeste Seltsi telgis said huvilised näha meie metsade ulukeid ja tutvuda jahimeeste tegemistega. Ekraanilt sai näha ka rajakaamerasse jäänud ulukeid. Vaatamiseks olid väljas nt kopra ja hüljese nahk, samuti erinevad topised, nt kohalik uustulnuk – šaakal, keda paljud ära ei tundnud või näinud polnud. Loomulikult oli menukas ka suur karunahk, keda paljud vaatamas ja pildistamas käisid. Ka peaministrile pakkus huvi karunahk. Samuti uuris ta jahimeestelt ulukite käekäigu ja kohalike jahimeeste tegemiste kohta.

Uuemõisa mõisapargis toimunud meeleolukal kogu pere metsapäeval osales tuhatkond inimest, kes said osaleda mitmetes põnevates töötubades. EJSi telgi juures said huvilised valmistada linnusulgedest ja ulukiluudest ehteid ja aksessuaare, mis osutus nii populaarseks, et ürituse lõpuks said kõik materjalid otsa. Aktiivselt osaleti ka metsatelgi töötoas, kus sai valmistada pesakaste, mis on Erametsaliidu kingitus EV 100le. Veel toimusid mitmed loodusteemalised võistlused ja ekskursioonid.

Huvilised said õppida hooldama erinevaid metsatööks tarvilikke lõikeriistu, proovida mõõdusaagimist ja harjutada saeketivahetust või kuulata loodusfotograaf Remo Savisaare loengut ning harjutada kätt käbikorvpallis. Metsapäeval kuulutati välja ka parim metsamajandaja. Külastajatele esinesid superstaarid Uudo Sepp ja Jüri Pootsmann.

Kokkuvõtteks võib metsapäeva lugeda vägagi õnnestunuks. Kindlasti tasuks selliseid sündmusi veel korraldada, sest inimeste huvi looduses toimuva vastu on suur, ent teadmised sealjuures pigem napid. Jahimeeste osalus taolistel üritusel on sealjuures väga vajalik – on ju jahimehed metsa silmad ja kõrvad. EJSi poolt suur tänu Läänemaa Jahindusklubi tegevjuhile Aarne Taalile ning MTÜ Eesti Jahinaised liikmetele osavõtu ja panuse eest!

EJSi juhatus on 2018. aata nimetanud “Jahindus on looduskaitse” aastaks, mis pühendub jahindusele kui praktilisele looduskaitse meetmele ja loodusliku mitmekesisuse tagamisele. EJSi president Margus Puust on tõdenud, et jahindus on teaduspõhine, mistõttu peame suures osas arvestama ühiskonna eri gruppide soovide ja tellimustega, et ulukikahjusid vähendada.