EJS külas Rahnoja jahiseltsil

EJS külas Rahnoja jahiseltsil

3042
Pildil (vasakult): tegevjuht Tõnis Korts, Rein Laas, Rahnoja jahiseltsi esimees Priit Pärnoja ning seltsi endine esimees ja juhatuse liige Aadi Saar.

8. aprillil külastas EJS-i tegevjuht Rahnoja jahiseltsi Pärnumaal, kuna mitmetel põhjustel oli üle andmata EJSi teenetemärk teenekale jahimehele Rein Laasile.

Rahnoja jahiseltsil oli pühapäeval käsil laskevõistlus Toova kevadkarikas 2018, millest võttis osa 14 meest. See on üks traditsioonilistest aasta võistlustest. Peale kevadkarika korraldatakse veel jõulukarikat ning jahiseltsi karikavõistlust. Üritus toimus valla poolt seltsile rendialal ehitatud laskepaigas, mis rajati oma vahenditega. Ala suurus on 3,7 ha. Järgmiseks on plaanis rajada ulukite esmakäitluskoht ja jahimaja. 5. mail toimuvad laskepaigas „Teeme ära!“ talgud. Koristatakse laskepaika, selle ümbrust ja viiakse läbi kogu alal kevadkoristus.

Teenetemärgi Ilves vastne omanik Rein Laas sündis 1947. aastal, on elukutselt mehhanisaator ja täna peab pensionipõlve. Rein on jahimees 1970. aastast ning Rahnoja jahiseltsi asutaja liige (1990. a) ja juhatuse liige 1993. aastast praeguseni. Rein on aktiivne ja edukas jahilaskur, esindanud jahiseltsi paljudel jahilaskevõistlusel ning alates 1999. aastast esindanud jahiseltsi EJSi vabariiklike kokkutulekute laskevõistlustel. Alates 2009. aastast on Laas kõikidest Kütiliini võistlustest osa võtnud Rahnoja jahiseltsi võistkonna koosseisus, on suuruluki laskekatse komisjoni liige ning laskeinstruktor.

Mitmel aastal on Laas olnud jahiseltsi edukaim väikekiskjate küttija. Ta olnud paljudele noortele jahiseltsi liikmekandidaatidele juhendajaks-soovitajaks.