EJS kohtus riigikogu keskfraktsiooniga

EJS kohtus riigikogu keskfraktsiooniga

1434
Koosolekut juhatas Kersti Sarapuu. Foto: EJS

Kolmapäeval, 2. mail kohtusid jahimehed riigikogu keskerakonna fraktsiooniga. Tutvustati kaasaegset jahindust kui praktilise looduskaitse ja maaelu lahutamatut osa.

EJS tegevjuhi Tõnis Kortsu sõnul oli meeldiv üllatus, et maaelu- ja jahindusteemalisele infotunnile oli kogunenud kogu fraktsioon. „Tutvustasime saadikutele tänapäeva jahinduse kui praktilise looduskaitse rolli ühiskonnas, andsime ülevaate jahimeeste võitlusest sigade Aafrika katkuga ning esitlesime jahindust kui nutikat lahendust kaasaegsete keskkonnaprobleemide lahendamisel,“ selgitas tegevjuht. „Pärast esitlust vastasime küsimustele, mida oli üllatavalt palju,“ lisas Korts.

Kohtumised fraktsioonide ja saadikute rühmadega on üks viis selgitada moodsa jahinduse tegelikku olemust kõige kõrgemal tasemel. Jahinduse puhul on üha enam tegemist keskkonnateenusega, mille tellimus tuleb erinevate ühiskonna gruppide poolt jahimeestele.

Foto: EJS

Kohtumise initsiaatori Läänemaa põllu- ja jahimehe Hugo Petersoni sõnul on jahimeestel täita oluline roll põllumajanduslike kahjustuste ärahoidmisel ja vähendamisel. „Jahimehed ja põllumehed on täna ühes paadis ning tegutsevad ühise eesmärgi nimel, mida laiemalt võiks nimetada ka maaelu säilitamiseks ja elu arendamiseks maal,“ selgitas Peterson. „Oleme tänulikud Jaanus Karilaiule ja kogu Keskerakonna fraktsioonile sooja vastuvõtu eest,“ lisas ta.

EJS juhatus on nimetanud 2018. aasta „Jahindus on looduskaitse“ aastaks. Selle raames viiakse läbi hulgaliselt kohtumisi, koolitusi ning külastatakse erinevaid asutusi, ettevõtteid. Tähtis osa on laste- ja haridusasutustes koolitus- ja infopäevade korraldamine.