EJS kohtus loodusorganisatsioonidega

EJS kohtus loodusorganisatsioonidega

1986
Nõupidamine looduskaitseseltsis. Foto: Andra Hamburg

29. novembril toimus Eesti Looduskaitse Seltsi peamajas nõupidamine.

Koosolekust võtsid osa Helen Arusoo ja Mats Kangur MTÜ Aasta Looma toimetusest, Arvo Veskimets Eesti Looduskaitse Seltsist (ELKS), Tõnis Korts ja Andra Hamburg Eesti Jahimeeste Seltsist, Gennadi Skromnov Looduskalendrist, Jaan Riis Loodusomnibussi eestvedaja, Maris Laja Tallinna loomaaiast ja Ants Kuks MTÜ Eesti lamba- ja kitsekasvatajate liidust.

Kohtumisel arutati järgmise aasta looma, ilvesega seonduvat. Planeeriti järgmise aasta tegevuskava ja arutleti uusi tegevusi. Ühiselt pakuti korraldamiseks aasta looma, ilvese rajakaamera võistlust. Lähiajal on see plaanis ka välja kuulutada.

Teise teemana arutati juba mõnda aega tagasi üles kerkinud Eesti rahvuslooma võimalikke kandidaate, milles täit selgust ja kokkulepet veel pole. Terioloogide poolt on pakutud ühe võimaliku variandina hunti. Jahimehed on seisukohal, et hundi puhul peab statuudis olema fikseeritud see, et rahvuslooma staatus ei tooks kaasa jahipidamise kitsendusi. Lisaks arutleti teistel aktuaalsetel loodusteemadel.

Samuti tutvusid EJSi esindajad ELKSi raamatukogus oleva jahinduskirjandusega. Eesti Jahimeeste Selts kinkis osalejatele 2018. aasta jahikalendri, mille kaanel on järgmise aasta loom, ilves.

 

JAGA