EJS kohtus Häirekeskusega

EJS kohtus Häirekeskusega

869
Foto: EJS

14. oktoobril toimus Tallinnas EJSi majas kohtumine Häirekeskuse abi- ja infoteenistuse juhi Karmen Oksaga. Arutati koostöö tõhustamist infosüsteemide arendamise kaudu ja teisi esile kerkinud küsimusi.

EJSi tegevjuhi Tõnis Kortsu sõnul on jahimeestel seadusest tulenev ülesanne liiklusõnnetuses hukkunud ja liiklusõnnetuse tõttu surmatud tarbimisväärtuseta suuruluk utiliseerida või matta. „Meie ühine väljakutse Häirekeskusega esineb selles, kuidas võimalikult täpselt määrata hukkunud suuruluki asukoht ja kuidas see info edastada õigele kontaktisikule jahiseltsis ja teha seda võimalikult operatiivselt ja korrektselt. Siin on meile asendamatuks tööriistaks EJSi poolt arendatavad andmebaasid Jahis ja Metsis,“ selgitas Korts.

Nõupidamisel kaardistati tekkinud kitsaskohad ja jagati ülesanded nendega tegelemiseks ja nende likvideerimiseks. Mõlema asutuse esindajad hindasid senist koostööd väga heaks ja otsustasid kaasata osade probleemide lahendamisse ka kolmandaid ametkondi.

EJSi poolt osalesid nõupidamisel “Ulukid teel” projektijuht Urmas Salmu, tegevjuht Tõnis Korts, IT projektide arendusjuht Karri Urban, Rakvere Jahindusklubi tegevjuht Jaan Villak, Harju Jahindusklubi Ardu Jahiseltsi esimees Ruttar Roht ja veebi teel Viljandi Jahimeeste liidu juhatuse esimees ja EJSi juhatuse liige Priit Vahtramäe ning Tartu Jahindusklubi tegevjuht Tõnu Peterson.

Uuest aastas hakkab kehtima Häirekeskuse uus universaalne ja tasuta hädaabinumber 1247 (1 number 24 tundi ööpäevas 7 päeva nädalas).

JAGA