EJS kohtus Eesti Seisukoerte Liidu esindusega

EJS kohtus Eesti Seisukoerte Liidu esindusega

1790
Foto: EJS

3. märtsil kohtus EJS tegevjuhi asetäitja Andres Lillemäe Eesti Seisukoerte Liidu esindusega.

Kohal olid Eili Moldau, Jane-Kristi Ruben, Reet Ots, Mart Marandi, Tatajana Mihailjova ja Tiina Tammet. EJSi poolt oli veel kutsustud Tiit Seer.

Arutati praegusel hetkel jahikoerte kasvatamisel ja kasutamisel tekkinud valupunkte ja otsiti koostöö võimalusi. Kindlasti kirjutatakse alla koostöö leping. On viimane aeg hakata jahikoerte katsete kohtunikke koolitama.

Eesti Seisuskoerte Liidul on liikmeid 22, neist 7 on jahimehed. Liikmetel on kokku 27 koera, 6 seisukoerte tõust: Ungari lühikarvaline linnukoer, Saksa lühikarvaline linnukoer, Saksa karmikarvaline linnukoer, Weimari lühikarvaline linnukoer, Itaalia karmikarvaline linnukoer ja Iiri punane setter.

Liit tegeleb põllutreeningute ja praktilise jahiga. Seisukoerte koolitaja tunnistust ei oma keegi. Seniks on plaan korraldada ametlikke koolitusi “külaliskoolitajate” osavõtul. Samas, treeningud on olnud tulemuslikud ja koolituse mõte on vilja kandnud, huvi on kasvanud.

Veel enne MTÜ loomist osalesid Eesti Seisuskoerte Liidu liikmete koerad jahikatsetel Lätis 3 koeraga. Septembris, oktoobris täideti ära 1x I järk noorte klassis ja 3x I järk üle 24 kuu vanuste koerte klassis. Detsembris osales üks nendest koertest jahikatsetel Soomes ja saavutas seal III järgu tulemuse. Tulemused on innustanud ja käesoleval aastal on katsehuvilisi koeraomanikke üle kümne.

Eesti Seisukoerte Liit omab järgmisi veendumusi:

  • Jahikoer ja jahimees kuuluvad kokku ja peavad olema koolitatud;
  • Koolitatud kooslus on keskkonnasäästliku jahipidamise vundament;
  • 7. rühma jahikoerte koolitus ja katsetraditsioon tuleb Eestis taastada. Luua vajalikud tingimused ja teha need koeraomanikele taskukohaseks;
  • Praktiline jaht on koolituse lahutamatu osa;
  • Koolitatud koer on suureks rõõmuks perele ja kaaskondsetele.

Kindlasti on oodatud meie ümarlaua äärde ka kõik teised jahikoertega tegelevad organisatsioonid. Võtke julgelt ühendust Andres Lillemäega, tel 565 1625, andres@ejs.ee.