EJS alustas looduskaitse-teemalise koolitussarjaga

EJS alustas looduskaitse-teemalise koolitussarjaga

1392

PRESSITEADE
EESTI JAHIMEESTE SELTS
30.05.2018

Täna, 30. mail alustas Eesti Jahimeeste Selts (EJS) Valgas „Jahindus on looduskaitse“ nimelise koolitussarjaga. Koolitused on pühendatud valiklaskmisele, metsloomade populatsioonide efektiivsele majandamisele ning jahipidamisele.

„Valiklaskmine on aluseks tugevale metslooma populatsioonile, mis eeldab head ülevaadet loomade arvukusest ja käitumisreeglite tundmisest ning selle abil saab määrata õiget küttimismahtu,“ selgitas EJS-i juhatuse liige Priit Vahtramäe. „Valiklaskmist käsitlevad enamik jahiõpikuid ning jahimees peab teadma, kuidas on võimalik metslooma arvukust reguleerida,“ tõdes Vahtramäe ja lisas, et „kaasaegne jahindus nõuab aga jahimeeste teadmiste järjepidevat tõstmist“.

Aasta teema „Jahindus on looduskaitse“ raames algas 30. mail Valgas koolitussari valiklaskmisest, millele järgneb õppepäev 16. juunil Põlvas ning seejärel Lääne-Viru- ja Võrumaal. Jahimeeste teadmisi täiendavad Eesti üks tunnustatumaid jahinduseksperte ja valiklaskmise koolitajaid Jaan Ärmus, EJSi juhatuse liige Priit Vahtramäe ning EJSi tegevjuhi asetäitja Andres Lillemäe. Aasta teises pooles on kavas veel jahimeestele üle Eesti looduskaitse teemalisi koolitusi korraldada.

„Valiklaskmine on oluline eelkõige karja vanuselise ja soolise õige struktuuri säilitamiseks“, põhjendas selle tähtsust Andres Lillemäe ja lisas, et „arvukuse üle kontrolli saamiseks tuleb metsloomi tasakaalustatult küttida“.

EJS-i juhatus kuulutab juba mitmendat aastat välja teema-aasta, milles pühendutakse mõnele jahispetsiifilisele teemale lähemalt. See aasta kannab nime „Jahindus on looduskaitse”, mille käigus korraldatakse muuhulgas erinevaid koolitusi. Valiklaskmise koolitus on üks osa teema-aasta programmist. Valiklaskmise üldine eesmärk on tagada liigirikas ja füüsiliselt terve metsloomade kooslus. Selle käigus säilitatakse bioloogiliselt ja ökoloogiliselt terve ja tasakaalukas vanuseline suhe, õige sooline koostis ning elupaigaga sobiv asustustihedus.

Lisainfo:
Tõnis Korts
Eesti Jahimeeste Selts
tegevjuht
tel 511 8673
tonis.korts@ejs.ee

Teate edastas:
Andra Hamburg
Eesti Jahimeeste Selts
pressiesindaja
andra@ejs.ee