Eesti osales hirve peibutamise Euroopa meistrivõistlustel

Eesti osales hirve peibutamise Euroopa meistrivõistlustel

2976

Eesti võistkond võttis esimest korda osa Euroopa meistrivõistlustest hirve peibutamises, mis toimus Valgevenes 28.05.-31.05 2015.

Osa võttis 9 riiki: Poola, Ungari, Tšehhi, Slovakkia, Saksamaa, Prantsusmaa, Leedu, Eesti ja Valgevene. Võistlus toimus kolmes voorus. Esimese voorus tuli imiteerida noore pulli häält, teises vana pulli häält. Kahe esimese vooru järel selgitati 15 parimat, kes pääsesid kolmandasse vooru. Komandas voorus pidi esitama kahe vana pulli duelli. Eesti peibutajad tegid head etteasted, aga kahjuks meie võistlejad kolmandasse vooru ei pääsenud.

Võitjateks olid 1. Tomasz Malinski (Poola), 2. Jan Brtnik (Tšehhi), 3. Jan Skrzetuski (Poola).

Eestlaste jaoks oli võistlus väga hea kogemus ning kindlasti plaanitakse ka edaspidi osaleda. Millega ei arvestatud, oli see, et piirkondades on hirve hääled erinevad ning žürii hindas just Kesk-Euroopa hirve häälitsemist. Enne järgmisest võistlusest osavõtmist õpitakse kindlasti Kesk-Euroopa hirve häälitsuste eripärad ära. 

Eestlaste delegatsiooni juhtis EJSi tegevjuhi asetäitja Andres Lillemäe. Võistkonda kuulusid Andres Maripuu, Priit Karu ja Endrik Raun. Kohtunike laua taga esindas Eestit Jaan Ärmus.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA


JAGA