Eesti Ornitoloogiaühing otsib 2021. aasta lindu

Eesti Ornitoloogiaühing otsib 2021. aasta lindu

990
Öösorr. Foto: António A Gonçalves/Flickr

Eesti Ornitoloogiaühing kuulutab välja ideekonkursi 2021. aasta linnu leidmiseks ja projekti elluviimiseks. Ettepanekute esitamise tähtaeg on 28. november 2019.

Aasta linnu valimise eesmärk on tutvustada avalikkusele üht Eesti linnuliiki või liigirühma, samuti kaasata loodushuvilisi selle liigi uurimis- ja kaitsetegevustesse.

Ootame kuni ühe A4 lehekülje pikkuseid ettepanekuid, mis peavad sisaldama aasta linnuks pakutava liigi või liigirühma nime, põhjendust, kavandatavate tegevuste kirjeldust ja võimalike teostajate nimesid. Esitatav liik ei tohi olla varem aasta linnuks valitud. Varasemate aasta lindudega saab tutvuda ornitoloogiaühingu veebilehel.

Teostajad peavad olema nõus enda esitamisega, võimelised planeeritud tegevusi ellu viima ja vajadusel koostama rahataotlusi koostöös Eesti Ornitoloogiaühinguga.

Ettepanekud palume saata 28. novembriks 2019 e-postiga aadressile eoy@eoy.ee.

Aasta linnu valib esitatud kandidaatide seast Eesti Ornitoloogiaühingu nõukogu. Aasta lind 2021 avalikustatakse traditsiooniliselt ornitoloogiaühingu suvepäevadel järgmisel aastal.

Eesti Ornitoloogiaühing valib Eesti aasta lindu alates 1995. aastast. Käesoleva aasta lind on öösorr, 2020. aasta linnuks valiti tuttpütt.