Eesti Naisküttide Selts osales rahvusvahelisel konverentsil (lisatud video ja ettekanded)

Eesti Naisküttide Selts osales rahvusvahelisel konverentsil (lisatud video ja ettekanded)

2587
Eesti Naisküttide Seltsi delegatsioon Soome Jahimeeste Liidu presidendi Tuomas Hallenbergiga. Foto: ENS

Eesti Naisküttide Seltsi viieliikmeline delegatsioon osales 17-19. augustil Ilomantsis toimuval konverentsil „Naine ja jätkusuutlik jahindus“ („Woman and sustainable hunting“).

Konverents toimub iga kahe aasta tagant ning seda korraldab rahvusvahelise jahindusorganisatsiooni CICi Artemise klubi. Selle aasta konverentsi teemaks oli „Naine ja karu“ („Woman and the bear)“.

Konverentsi avasid Soome jahimeeste liidu president Tuomas Hallenberg ja Soome põllumajanduse ja metsanduse minister Jaana Husu-Kallio.

Teemadena võeti arutlusele naine ja karu sümbolitena Soome kultuuri loos, samuti räägiti ulukiliha hügieeni ja sanitaartingimuste rakendamisest Soomes; õppekavade ja -suundade arengust Ameerika ülikoolides eesmärgiga suurendada jahinduse valdkonna süvendatut õpetamist noortele; kiskjate levikust Euroopas ning sellega kaasnevatest probleemidest.

Ühe märkimisväärse ettekande tegi 14-aastane Slovakkia tütarlaps, kes tutvustas projekti oma kodukülas, mille ta tegi koolitöö raames. Tüdruk küsitles kodukülas 90inimest sõraliste teemadel, proovides teada saada kui paljud teavad nende kodumetsade sõralistest, elulaadist, jälgedest ja sarvedest. Tulemustest selgus, et suur osa täiskasvanutest ei tea, kes nende kodu lähedal metsades elavad. Lisaks uuringule organiseeris tüdruk koduküla matkarajale infotahvli, kus oli kõik põhiline ümbruses elavatest sõralistest kirjas, et inimesed, kes seal jalutavad, saaksid lihtsalt ja arusaadavalt infot. Suurepärane eeskuju ning positiivne näide – meie tulevik.

Konverentsile järgnes traditsiooniliselt gala, kus riietuda tuli traditsioonilisse rõivastusse. Eesti delegatsioon kandis sel korral Piret Pilbergi loomingut ja sai selle eest palju kiidusõnu.

Ettekanded: