Eesti linnurikkaim linn sel kevadel on Haapsalu

Eesti linnurikkaim linn sel kevadel on Haapsalu

1137
Foto: Flickr

Täna varahommikust lõunani kestnud vaatluspäeval sai Eesti kõige linnurikkama linna tiitli Haapsalu, kus nähti 78 liiki linde.

Linnade linnuvaatluspäeva tulemused olid pühapäeval kella 17ks Eesti Ornitoloogiaühingule saatnud 110 osalejat, kes vaatlesid linde 24 linnas ja panid kirja kokku 130 liiki. Haapsalus märgati 78 liiki linde, järgnes Kuressaare 71 liigiga. Sisemaa linnadest olid kõige linnurikkamad Tartu 70 liigiga ja Valga 68 liigiga.

Sel aastal kohati kõikides linnades rohkem liike kui mullu ja seda just rohkelt saabunud rändlindude tõttu. “Tänane linnade linnuvaatlus peegeldab tavapärasest varasemat kevadet ning mõne aastaga võrreldes oli paljudes linnades liikide arv kahekordne,” lausus linnade linnuvaatluspäeva koordinaator Tarvo Valker. “Soojade ilmade tõttu on merelahed jäävabad, seetõttu märgati tänavu kõige enam linnuliike just rannikuäärsetes linnades.”

Üle Eesti märgati arvukalt rästaid, tavapärasest enam kohati ka mitmeid veelinde, kahlajaid ja röövlinde. Muuhulgas nähti äsja saabunud rändlinde nagu metstilder, tutkas, roo-loorkull, kukkurtihane ja väike-lehelind. Põnevatest liikidest kohtasid vaatlejad veel vesipappi, väikepistrikku, kaelus-turteltuvi ja värbkakku.

Linnade linnuvaatluspäeva korraldab Eesti Ornitoloogiaühing 2002. aastast. Eelmisel aastal oli kõige linnurikkam linn Tallinn 65 liigiga, üle Eesti pandi kirja kokku 100 liiki.