Eesti Jahimeeste Selts kohtus maaettevõtjate ning maa- ja metsaomanike esindajatega

Eesti Jahimeeste Selts kohtus maaettevõtjate ning maa- ja metsaomanike esindajatega

2626
Foto: Tõnis Korts

Eesti Erametsaliit
Pressiteade
21.11.2016

Eesti Jahimeeste Selts kohtus maaettevõtjate ning maa- ja metsaomanike esindajatega

Eesti Jahimeeste Selts kohtus täna Eesti maaettevõtjate, maa- ja metsaomanike esindusorganisatsioonide esindajatega, kelle initsiatiivil arutati 1. juunil 2013. aastal jõustunud jahiseaduse ja selle toimimise üle. Eesti maaettevõtjate, maa- ja metsaomanike esindusorganisatsioonide esindajad on seisukohal, et seadusandlus tuleks üle vaadata, et oleks võimalik tagada nii jahimeeste kui maaomanike õigused. Kohtumisel peeti nõu ka sigade Aafrika seakatku tõrje teemal ning räägiti väikeuluki jahi korraldusest. Nii maaomanikud kui ka jahimehed leidsid, et ulukite kahjustused on piirkonniti väga suured. Koos püütakse leida nendele probleemidele lahjendusi. Selleks moodustati maaomanike ja jahimeeste ühine töögrupp, et analüüsida seaduse mõju ja kavandada probleemide lahendamise võimalusi.

Kohtumisel osalesid EJS president Margus Puust, juhatuse liikmed Karel Rüütli, Toomas Kõuhkna, Tiit Tammsaar, Rein Rosenberg, Jaak Volmer, tegevjuht Tõnis Korts. Eesti Erametsaliidu juhatuse esimees Ants Erik, juhatuse liige Einar Pärnpuu, jahinduse töögrupi liikmed Anti Rallmann, Andres Olesk, Ando Eelmaa, tegevdirektor Liina Laineveer; Eesti Põllumeeste Keskliidust juhatuse esimees Vahur Tõnissoo; Eesti Seakasvatajate Liidust juhatuse esimees Urmas Laht; Eesti Põllumajandus-Kaubanduskojast Ann Riisenberg; Eesti Talupidajate Keskliidust nõukogu esimees Kalle Hamburg.

Lisainfo:

Margus Puust, Eesti Jahimeeste Seltsi president, +372 503 5484, margus.puust@ejs.ee  või Tõnis Korts tegevjuht +372 511 867, tonis.korts@ejs.ee

Ants Erik, Eesti Erametsaliidu juhatuse esimees, +372 509 1575, erametsaliit@erametsaliit.ee

 

JAGA