Eesti Jahimeeste Selts käis Soome jahimeestel külas

Eesti Jahimeeste Selts käis Soome jahimeestel külas

2142
Konverentsi esinejad paremalt: Tuomas Hallenberg, Priit Vahtramäe ja Jussi Partanen

Eesti Jahimeeste Seltsi (EJS) juhatuse liige Priit Vahtramäe kutsuti 23. veebruaril Soome Jahimeeste Liidule külla (SJL) Kouvolasse SJL metsseapopulatsiooni ohjamise konverentsile.

Seoses Euroopas leviva sigade Aafrika katkuga muretsevad soomlased metssea populatsiooni pärast ning kuidas seakatk võiks puudutada Soome jahimehi ja loomakasvatajaid.                

Konverentsipäev viidi läbi kaheosaliselt. Esimene osa koosnes metssea ühisjahist, et tutvustada metsseajahi eripära ning teise osana toimus kõrgetasemeline konverents erinevate huvigruppide vahel ning pressile.

Presskonverentsi juhtis Soome põllumajandus- ja metsandusministeeriumi kommunikatsioon juht Pekka Väisänen. Kohal oli ka Soome põllumajandus- ja metsandusminister Jari Leppä, põllumajandus- ja metsandusministeeriumi sekretär Jaana Husu-Kallio, põllumajandus- ja metsatootjate Liidu Lõuna-Savo piirkonna direktor Timo Leskinen, põllumajandus- ja metsandusettevõtja ning kodusigade kasvatajate liidu esindaja Ari Berg, Piirivalve juhtaja asetäitja Ilkka Laitinen, Soome keskkonnaagentuuri esindaja Tauno Partanen, politsei ülemkomissaar Harri-Pekka Pohjolainen, põllumajandus- ja metsandusministeeriumi büroo juhataja Ruusila Vesa, Soome Jahimeeste Liidu juhatuse esimees Tuomas Hallenberg ja tegevjuht Heli Siitari, Soome jahiühingu Kymen Piiri RY juhataja ja hommikuse jahi pealik Erkki Pentinniemi, ajakirjanik Petri Korhonen ning erinevate jahipiirkondade juhid ning Soome Jahimeeste Liidust Henri Mutanen, Simenius Teemu Siitari. Lisaks neile osales veel jahil ka kohaliku jahiühenduse jahimehed, kellest Hannu Laine ja Markus Hanski olid koerajuhid ja küttiliini juht Jorma Hanski.

Loe lähemalt Soome visiidi kohta SIIT.