Eesti Jahimees nüüd ka veebis

Eesti Jahimees nüüd ka veebis

1789

LEHITSE AJAKIRJA

Ajakiri Eesti Jahimees on nii jahindus- kui ka loodusajakiri. Kõigile Eesti Jahimeeste Seltsi liikmetele jõuab ajakiri kuus korda aastas postkasti. Sageli ilmub aga meie ajakirjas artikleid, mis võiksid huvi pakkuda kõigile loodushuvilistele. Seepärast otsustasime alates sellest aastast teha ajakirja veebis kättesaadavaks kõigile, kes soovivad seda lugeda. Ent jahimeestele jääb endiselt privileeg saada posti teel ajakirja värske number ja EJS-i kodulehele riputame seejärel üles ajakirja eelmise numbri. Just seepärast saab veebruaris ilmunud 2021. aasta esimest numbrist lugeda veebis alles nüüd – aprillis. Sarnase tsükliga toimub see ka edaspidi. Head lugemist!  

 Aasta esimene number uurib, kuidas päästa nurmkana ehk põldpüü.

Kolme aasta eest ilmus ajakirjas artikkel “Kuidas päästa nurmkana?” (EJ 3/2018). Jõgevamaa talunik ja jahimees Tiit Seer on viimased viis aastat tegelenud väga pühendunult nurmkanade probleemiga, püüdnud leida võimalusi, kuidas seda ilusat põllulindu Eesti looduses säilitada, kuid põrganud oma tegevuses pidevalt kõikvõimalikele õiguslikele takistustele, mis ei luba meie oma loodusest püütud nurmkanu farmis paljundada ja siis loodusesse taas lahti lasta. Samal ajal põldpüüde looduslik populatsioon nii Eestis kui ka Euroopas väheneb järjekindlalt ohtlikult kiiresti. Eesti Jahimees küsis Tiit Seerilt, kas viimasel kolmel aastal on toimunud nurmkanade olukorra parandamiseks muutusi. Samuti avaldasime kaks artiklit nurmkanade käekäigust Kesk-Euroopas ja Iirimaal. 

Aasta teema “Jahikoda korda!” raames külastasime Pärnumaal Kaisma Jahiseltsi, lisaks teeme juttu Pärnumaa Jahimeeste Liidu esimehe Uno Kasega ja akadeemik Veiko Uriga; räägime projekti „Ulukid teel” uutest eesmärkidest, õige märklehe valikust jne. Ilmuma hakkavad Priidu Kohava jahimälestused esimese Eesti Vabariigi päevilt.

SISUKORD

7 Juhatuse esimene koosolek uuel aastal
14 Olukorrast nurmkanadega – kolm aastat hiljem
18 Nurmkana taasasutamine Iirimaal
22 Põldpüü ehk nurmkana tulevik on ohus
24 Kaisma jahiselts – jahimajast algab jaht
28 Koldnoka-aasta
30 Rebased ohustavad rannaniitude linnustikku
34 Akadeemikust jahimees Veiko Uri
36 “Ulukid teel” uued eesmärgid
40 Jahise mugavamaks kasutamiseks on valminud äpp!
44 Jahimehe köök
46 Uno Kask – Torilt ja hobusega
49 Hundijaht Lääne-Virus
50 Plokkvibu – 21. sajandi eelistatuim jahivibu, I osa
52 Õige märklehe valikul
55 Moodsad vintrelvade padrunid 2021: 6,8 mm Western
58 Priidu Kohava jahimälestused
66 Tartumaa jahiorganisatsioonid kahe maailmasõja vahel
70 Koerte jahitraumad
71 Ehhinokokkpaelusside uuringu vahekokkuvõte