Eesti hundimünt jõudis Rooma

Eesti hundimünt jõudis Rooma

1039
Maaeluministeeriumi asekantsler Siim Tiidemann (paremal) annab Itaalia Kultuuriministeeriumi esindajale üle Eestipoolse kingitusena uue kaheeurose mündi meenekaardi ja Ilmar Rootsi hundinimede raamatu. Foto: kuvatõmmis videost

24. novembril andis Maaeluministeeriumi asekantsler Siim Tiidemann Itaalia kultuuriministeeriumi esindajale kingitusena üle uue hundikujutisega kahe-eurose euromündi ja Ilmar Rootsi värskelt ilmunud raamatu „Susi – meie rahvuslooma 523 nime“.

Tseremoonia toimus Rooma linna kui ühendatud Itaalia pealinna 150 aastapäevale pühendatud Eesti-Läti–Leedu ühise kunstinäituse „Joostes huntidega“ avamisel. Sündmus toimus Itaalia kunstnike Fondatzione Creativit Italiani ruumides. Sellele eelnes seminar, kus nii Eesti kui Itaalia esindajad rääkisid hundi rollist nii ajalooliselt kui tänapäeva keskkonnas. Eestit esindasid lisaks saatkonna, Maaeluministeeriumi ning Kultuurieluministeeriumi esindajatele veel kunstnike liidu ja Itaalia-Eesti sõprusühingu esindajad. Samuti delegatsioon rahvuslooma ümarlauast Helen Arusoo juhtimisel. Delegatsioonis esindas Eesti lambakasvatajad Ell Sellis ja jahimehi EJS-i tegevjuht Tõnis Korts.

Tseremoonia toimus Rooma linna kui ühendatud Itaalia pealinna 150 aastapäevale pühendatud Eesti- Läti – Leedu ühise kunstinäituse „Joostes huntidega“ avamisel. Foto: EJS

EJS-i tegevjuhi sõnul on äärmiselt tähelepanuväärne, et kaks riiki leiavad hundi kaudu palju ühist. Hunt on rahvusloom ka Itaalias ja Kapitooliumi emahunt on Rooma sümbol. „Eesti panga poolt käibele lastud uus kahe-eurone münt ja jahimeestele hästi tuttava Ilmar Rootsi sulest ilmunud hundinimede raamat on olulised tähised väärtustamaks meie Eesti metsikut loodust,“ ütles Korts.

„ Jahimeestena seisame selle eest, et meie roll oleks tähtsustatud ka kaasaegses maailmas. Seetõttu on meie konstruktiivne koostöö erinevate huvigruppidega määrava tähtsusega,“ lisas Korts.

Kunstinäitusel on eksponeeritud ligi 50 teost nii Eestist, Lätist kui ka Leedust. Näitusel eksponeeritud kunstiteoseid on osaliselt kasutatud ka Ilmar Rootsi hundinimede raamatu illustreerimisel.