Appi tõttab linnajääger!

Appi tõttab linnajääger!

2351
Kakumäel korterisse tunginud nugis päästeti ja saadeti loodusesse. Foto: Marko Olop

Kui sinu koju kolib metsloom ja te üksteise kõrval rahulikult elama ei mahu, siis aitab linnajääger.

Kõige sagedamini tuleb Marko Olopi firmal Jäägriabi OÜ tegelda metsnugistega, kes tulevad elumajja ning ajavad siis pererahva hulluks, kui hirmsa kolinaga lae peal ja seinte sees oma asju ajavad. Peale müra teevad nugised ka paksu pahandust, näiteks võivad nad mõne seinavahe kivivillast täiesti puhtaks tassida, nii et majal pole soojustust enam ollagi. „Kindlustus seda kahju kinni ei maksa, nii et mida rutem reageerida, seda parem,“ ütleb Marko ajakirjale Looduses.

Nugis sõidab uude koju

Kui tuleb väljakutse, läheb Marko kohale, hindab olukorda ja üritab leida looma liikumisteid. Enamasti näitavad neid ärakraabitud majanurgad, mööda majaseina üles suunduvad küünejäljed, porine kivisein… ent loomad võivad ka puu otsast katusele hüpata.

Kinnipüütud loomad viib Marko kenasti loodusesse tagasi, nii et nende elule ja tervisele kahju ei sünni. „Meie eesmärk ei ole loomi jahtida, vaid nad linnast välja toimetada,“ selgitab Marko. „Teadlased arvavad, et kaheksa kilomeetrit on see kaugus, kust nugis enam samasse kohta tagasi ei tule.“

Loe artiklit täispikkuses ajakirja Looduses aprillinumbrist!