Anna panus puugipanka!

Anna panus puugipanka!

1110
Foto: puugiinfo.ee
 title=


Tervise Arengu Instituut alustab 2020. aasta kevadel laiaulatuslikku puugipanga projekti. Anna sinagi oma panus puugipanka! 

Kui leiad endalt või lemmikloomalt puugi, märgi see kaardile. Veel võid saata selle TAIsse uuringutele. Nii aitad hoiatada kaasmaalasi ja panustad Eesti teadusesse.

Märgi puuk kaardile!

Aita teadlastel kaardistada puugiohtlikke piirkondi! Kui leiad puugi endalt, lähedaselt või lemmikloomalt, märgi leiukoht kaardile.

See on väga tähtis, sest nii hoiatad teisi puugirohketest piirkondadest ja nad oskavad olla eriti ettevaatlikud. Veel aitab see teave planeerida ennetavaid meetmeid, kui puugiarvukus muutub suureks.

Mida rohkem saame teavet puukide levilate kohta, seda paremini oskavad teadlased teha järeldusi nende elukohtade eelistuste, arvukuse muutumise ja ohtlikkuse kohta.

Saada puuk panka!

Kui oled märkinud kaardile koha, kust sa puugi leidsid, võid anda veelgi suurema panuse ja saata puugi uuringutele. TAI viroloogialaboris on puugipank, kus hoitakse puuke haiguste määramiseks jm analüüsideks. Analüüsime saadetud puuke ning nii kujunebki läbilõige Eesti eri paigust leitud puukide arvukusest ja haigestunud puukide osakaalust.

Eestis on suur puuginakkuse oht. Igast uuringule saadetud puugist on abi nakkusohtlike piirkondade kaardistamisel, puugihaiguste uurimisel ja uute ravimite väljatöötamisel.

Pane oma õlg rahvatervise hoidmisele alla! Puugi saatmise juhise leiad SIIT.
JAGA