Aitame ühiselt jahimehel kodu taastada!

Aitame ühiselt jahimehel kodu taastada!

1358

Juunis hävis tulekahjus jahimehe ja noorjahimeeste koolitaja Andres Üpruse rajatud kodu, mida nüüd pere taastab. EJS-i noorjahimeeste koolitusgrupilt tuli algatus Andrest selles aidata.

Andres Üprus on aktiivne koolitaja, kes on panustanud palju oma väärtuslikku aega, selleks et jahimeestel oleks väärikat järelkasvu. Ta on korraldanud õppepäevi nii koolides kui lasteaedades, osalenud EJS-i noorjahimeeste alases töös ja viimased kolm aastat on andnud Kehra koolis noortele jahinduse valikainet, mis on ainulaadne kogu Eestis. Arvestades Andrese suurt panust Eesti jahindusse, on EJS-i noorjahimeeste koolitusgrupilt tulnud initsiatiiv aidata Andrest ja tema pere kodu taastamisel ja selleks korraldada annetuste tegemine.

16. juunil laastas Andrese kodu Harjumaal Karumetsa talus tulekahju, mille käigus hävis täielikult elumaja. Tuletõrje suutis päästa abihooned ja hoiti ära tulekahju levimine metsa. Maja oli oma kätega rajatud, kuid elamine kindlustatud ei olnud.

Peres elab peremees, jahimees, raietööline Andres, tema meedikust abikaasa, vanem poiss Mathias, kes elab eraldi ning noorem poiss Madis on veel koolilaps.

Pärast tulekahjut tuli kogukond ja vald perele appi, aidati koristada ja vald andis ajutise 1-toalise asenduskorteri kasutada. Valla abiga veeti ära kuus konteinerit majast järele jäänud söestunud materjali. Abiks olid ka tuttavad jahimehed, laulukoori kaaslased, sõbrad ja sugulased, kogukonna liikmed. Peremehe õde on käinud palju abistamas ja ka perenaise sõbrannad. Kõige selle eest on nii peremees kui kogu pere väga tänulik.

Andrese sõnul on pere otsus hävinud kodu taastada. Praeguseks on juba seinad püsti ja pere ootab saekaatrist laetalasid ja sarikate materjali. Selle materjali saamiseks tuli appi Andrese töökoht RMK. Hetkel on perel kõige rohkem vaja rahalist toetust, et ehitusmaterjale soetada. EJS-i noorjahimeeste koolitusgrupi initsiatiivil otsustasime kutsuda üles jahimehi toetama selle pere kodu taastamistöid.

Kes on nõus annetama, siis palume seda teha peremehe kontole: Andres Üprus, EE492200001107517084.

Täname!
EJS ja koolitajate pere