Ablas hiigelhüljes õgis end mõrras surnuks

Ablas hiigelhüljes õgis end mõrras surnuks

1598
Foto: Flickr

Kutseline kalur Priit Rahnel leidis neljapäeval Sutu lahes olevast mõrrast hiiglasliku hallhülge, kes oli ennast kalast täis söönud, mõrda kinni jäänud ja ära uppunud.

“Alguses oli suur üllatus, mõtlesin, et kus täna on ikka kala mõrras. Nii raske oli, et kurat, ei jaksanud üles tõmmata,” rääkis Upa mees Rahnel Saarte Häälele kalapüügist. Siis aga hakkas paistma hirmsuure mere-eluka saba ja kalamehe rõõm pöördus kurvastuseks. Vähe sellest, et suur hüljes oli püünise kalast täiesti tühjaks söönud – loom oli seal ringi viseldes ka kogu sisu ära lõhkunud. “Mõrd tuleb välja tuua,” sedastas Rahnel. Hüljes ise enam mõrrast välja ei pääsenud, jäi hapnikupuudusse ja uppus.

Kalamees rääkis, et on varem näinud tavaliselt kevade poole mõrras noori ja väikseid hülgeid. Nii suured, täiskasvanud loomad mõrda sisse ei lähe, vaid rapivad seda pigem väljastpoolt. “Ei tea, mis sellel pähe tuli, ju nälg nii suur oli.”

Hülge laibaga ei olnud kalamehel muud teha, kui viia sügavamasse vette ja üle parda visata. Kui palju ablas hüljes kaalus, ei osanud Rahnel täpselt öelda, sest merel polnud teda millegagi kaaluda. Pakkus, et 300-400 kilo vahel võis olla. 

Loe lähemalt Saarte Häälest.