Viljandimaa jahiühenduste ümarlaud

Viljandimaa jahiühenduste ümarlaud

1467
Esineb EJS juhatuse liige ja Viljandimaa Jahimeeste Liidu juhatuse esimees Priit Vahtramäe

31. augustil kutsus EJS juhatuse liige ja Viljandimaa Jahimeeste Liidu juhatuse esimees Priit Vahtramäe kokku maakondliku ümarlaua. Sissejuhatuseks tutvustas EJS tegevjuht Tõnis Korts 28.04.2016 EJSi volinike poolt kinnitatud EJS põhimõtteid ja väärtusi rahvusliku jahinduse arendamisel.

Edasi rääkis Priit Vahtramäe sügisese jahihooaja algusest sõralistele ja tutvustas jahindusnõukogu protokolli. Kuna samal päeval kirjutati alla KeA peadirektori käskkiri sigade küttimisest SAK tingimustes, siis tutvustas EJSi tegevjuht ka seda. Jahimeeste seltsi poolt tehti määrusesse kolm ettepanekut, millest ühega ka täielikult arvestati ja tehti vastav muudatus. 

Üks tähtsamatest teemadest oli jahiühenduste kokkulepped algavaks suurulukijahiks. Kuna loomad ei tunne jahiühenduste piire, siis on oluline, et piirkonna jahiseltside poolt rakendatakse sama praktikat. Kõne all oli valiklaskmine eesmärgiga populatsiooni õigesti majandada. Üheks positiivseks näiteks kokkuleppest võib tuua, et lepiti kokku kahe vasikaga põdralehmadesse suhtumise osas. Jahiseltside esindajad jagasid omi praktikaid suurulukite majandamisel ja see oli tõsiselt huvitav.

Kui EJS volikogu võttes vastu EJS väärtused rahvusliku jahinduse arendamisel otsustas, et igamehejahinduselt on aeg üle minna teadus- ja teadmistepõhisele jahindusele, siis suurulukite küttimise osas on Viljandimaa mehed teinud tubli sammu kokkulepitud põhimõtete suunas.


SHARE