Viljandimaa Jahimeeste Liit alustas jahihooaega piduliku koosviibimisega

Viljandimaa Jahimeeste Liit alustas jahihooaega piduliku koosviibimisega

2174
Vasakult: VJL jahindusnõunik Erika Tetsmann, juhatuse esimees Priit Vahtramäe ja aasta jahimees Kärstna jahiseltsi üle 30 aasta juhtinud Henno Kallas . Foto: Tõnis Korts

Septembrikuu viimasel nädalavahetusel toimus Kolga-Jaani rahvamajas Viljandimaa Jahimeeste Liidu jahihooaja avapidu.

Pärast jahisarvede kokkukutsesignaale astusid jahimeeste ette VJL juhatuse esimees Priit Vahtramäe ja EJS tegevjuht Tõnis Korts. Avasõnades tehti lühike ülevaade Viljandimaa ja Eesti jahinduse hetkeolukorrast ning seejärel asuti kätte andma tunnustusi.

Alates sellest aastast annab VJL välja vapimärki. Vapimärk on VJL kõrgeim autasu, mis antakse füüsilisele isikule erilise austusavaldusena kauaaegse ja tulemusrikka töö eest VJL-s või erakordsete teenete, saavutuste eest jahinduse valdkonnas.

Esimene vapimärgi vääriliseks tunnistati Henno Kallas, Kärstna jahiseltsist.

Henno Kallas  on edukalt juhtinud  Kärstna Jahiseltsi, olles selle esimees üle 30 aasta ja ühtlasi ka VJL volikogu ning teist koosseisu VJL juhatuse liige. Ta on olnud seltsi jahikollektiivi hing ja kooshoidja ning eestvedaja, samuti ühisjahtide aktiivne organiseerija. Ta on kasvatanud ja välja õpetanud mitu väärtuslikku jahikoera, olles ühisjahis koeramees üle 20 aasta. Henno on organiseerinud viimastel aastatel mitmeid VJL ühisüritusi (ühisjaht ja jõulurahu väljakuulutamine, maakondlik jahimeeste kokkutulek oma talu maadel jms). Viimasel aastal, seoses sigade Aafrika katku levikuga Eestis, on ta aktiivselt võidelnud jahimeeste õiguste ja huvide eest, esinedes korduvalt nii meedias kui ka erinevatel konverentsidel, koosolekutel ja nõupidamistel. Käesoleva aasta juulis sai Henno 60 aastaseks.

Tänukirja aktiivse osalemise eest Viljandimaa jahinduses said:

Andrus Reimaa, Mati Kallas (Kärstna JS), Kalev Kikas, Uno Lauri, Raul Tammeorg , Ain Jaak Rebane (Lembitu JS), Elmo Metsamaa (Heimatli JS), Valev Plaks, Mihail Antonov (Kolga-Jaani JS), Tõnis Saago 8Suislepa JS), Alti Torm, Gunnar Roosipuu, Ritaur Jürgen (Päri-Metsküla JS), Kaupo Pukk, Valdo Mikkor (Tänassilma JS). Loe tublide meeste kohta rohkem siit.

Pidu jätkus hea söögi, joogi ning muusika saatel. Tänud Kolga-Jaani rahvamajale ja selle juhataja Hovard Nurmele, Kolga-Jaani kapell Tontarile, K&A Köögile ning Elva tantsutrupile Suureline. Tänud ka kõigile neile, kes leidsid aega kibekiirel perioodil siiski peole tulla ja ühistegemisest rõõmu tunda.

Erika Tetsmann
VJLi jahindusnõunik


JAGA