VIDEO! Tartumaal nähti ilveseid toimetamas

VIDEO! Tartumaal nähti ilveseid toimetamas

1353

Eesti Jahimeeste Seltsile saatis liikleja video ilvestest, kes teeserval oma igapäevatoimetusi tegid.

Vaata videot SIIT.

Ilveseid õnnestus Marvol videole jäädvustada Tartumaal Pala küla lähistel. Tema sõnul toimetasid ilvesed rahulikult kruusatee ääres kuuse all.

Ilveseid õnnestus tal ohutus kauguses mõni minut häirimatult kaugemalt jälgida, kuni mööduvat autot nähes ilvesed sügavamale metsa liikusid.

Ilvestel kestab praegu (veebruaris-märtsis) jooksuaeg, mil nad liiguvad tavapärasest aktiivsemalt. Seetõttu võivad nad ootamatult sõiduteele ilmuda, ka päevasel ajal.

Tuletame siinkohal meelde nõuandeid ohutuks liiklemiseks looduses:

  • Ole eriti tähelepanelik päikesetõusu ja -loojangu eel, mil metsloomadel on loomupäraselt kõrgem aktiivsus. 
  • Liiklusvahendiga metsapiirkonnas liigeldes tasub sõita sellise kiirusega, et looma teele ilmudes saaks sõiduki kiirust turvaliselt vähendada või peatuda. Kui ulukid ületavad teed, siis sõidukijuhil tuleks peatudes lülitada sisse ohutuled, et anda märku kaasliiklejatele.
  • Uuesti tasub liikuma hakata alles siis, kui metsloom on pärast tee ületamist taas metsa sisenenud. Metsloom võib käituda ettearvamatult ja uuesti tuldud teed tagasi liikuda. Samuti tuleb alati arvestada, et ta ei pruugi olla üksi ja mõne aja pärast võib ilmuda teine, kolmas jne.
  • Kui kokkupõrge on toimunud, tuleb helistada Keskkonnainfo lühinumbril 1313, kes juhtumiga edasi tegeleb. Samale numbrile helista, kui näed ebatavaliselt käituvaid või vigastatud metsloomi.
JAGA