Veebruarikuu juhatuse koosolek

Veebruarikuu juhatuse koosolek

3466
EJS president Margus Puust (paremal) ja VTA peadirektor Ago Pärtel allkirjastavad lepingut.

26. veebruaril toimus korraline juhatuse koosolek. Koosoleku avas ja seda juhtis EJS president Margus Puust. Päevakorras oli kaheksa sisulist punkti: Info jahikoertega tegelevate organisatsioonide kohta, eelarved 2014 ja 2015, üldkoosoleku kuupäeva ja koha määramine, tunnustusavalduste taotluste läbivaatamine, info seakatku kohta, jahirahu 2015 väljakuulutamine, info halduslepingust, kodulehekülje uuendamine.

Infot oma organisatsioonide kohta jagasid Astrid Lundva Eesti Kennelliidust, Aili Pärtel-Beljajev Jahikoerte Tõuühingust ja Vicky Korju Verejäljekoerte klubist. Esindajad tutvustasid oma organisatsioonide toimimist, eelarve kujunemist ja vastasid juhatuse liikmete hulgalistele küsimustele. Tõdeti, et koostöö Eesti Kennelliidu ja Jahikoerte Tõuühingu vahel paraneb pidevalt. Jahikoerte Tõuühingu esindus tõdes heameelega, et nad said koostatud koprakatse reeglid. Ühiselt tõdeti, et Eestis puudub ühtne lemmiklooma register. Sellekohase ettepanekuga otsustati pöörduda põllumajandusministri poole. Et seda ettepanekut vormistada ja  konkreetsemat koostööd arutada, otsustati juba märtsikuus teha ühine nõupidamine. Vicky Korju Verejäljekoerte klubist tõi näite, et Rootsis ja Saksamaal jääb 10% haavatud ulukeid metsa. Meil pole see % kindlasti väiksem. Klubi põhieesmärk ongi selles, et tegutseda vigastatud uluki leidmise osas.

Eelarveid esitles tegevjuht Tõnis Korts ja vastas juhatuse liikmete küsimustele. Eelarveid arutatakse veel märtsikuisel koosolekul.

Üldkoosolek otsustati korraldada 14. aprillil moodsas Tallinnas Loomaaia koolituskeskuses, sealsamas, kus sügisel korraldati jahinduskonverents. Üldkoosolekuga plaaniti alustada 10.30 Samal nädalal 13.–19. aprillil toimub ka Eesti jahitrofeede näitus. Näitus toimub Tallinnas Amservi müügisalongis Pärnu mnt 232 ja see avatakse ametlikult üldkoosoleku päeval 15.00

Ehkki tunnustusavalduste laekumise tähtaeg on 15. märts, oli osa neist juba esitatud ja need vaadati juhatuse poolt läbi. Otsus tuleb aga märtsikuisel koosolekul, kui kõik avaldused liikmesorganisatsioonidelt on saabunud.

Värsket infot seakatku kohta jagasid VTA peadirektor Ago Pärtel ja KKA kriisiolukordade nõunik Teet Koitjärv. Kõrged ametnikud vastasid ka juhatuse liikmete küsimustele. Margus Puust ja Ago Pärtel allkirjastasid lepingu. Selle sisuks on kütitud ja SAK suhtes positiivseks osutunud ning hukkununa leitud metssigade kõrvaldamise teenuse osutamine. EJS teeb edasised lepingud maakondlike organisatsioonidega, kes hakkavad korraldama teenust kohapeal.

Jahirahu 2015 kuulutatakse välja Saaremaal, Kuressaare piiskopilossis 18.12.2015 kell 18.00

Selle kavas on sõnavõtud, Piiskopi poolne jahirahu väljakuulutamine ja kontsert sobivas stiilis. Edasine õhtu jätkub Saaremaa SPA hotell Rüütli restoranis Ritter. Eelregistreerimisest anname teada kodulehekülje kaudu. Kuna kohtade arv on piiratud, siis on soovitus broneerida koht endale ja kaaslasele juba varakult.

Infot halduslepingu täitmise kohta jagas EJS haldusspetsialist Karri Urban. Ta tegi kokkuvõtteid ja analüüsis 2014. aastat. Samuti andis ta ülevaate plastikkaartide väljaandmisest üle riigi.

25. veebruaril pandi püsti EJSi uus kodulehekülg ja sellekohase infoga esines ajakirja Eesti Jahimees toimetaja ja kodulehe projektijuht Karolin Lillemäe.

Järgmine koosolek toimub 26. märtsil Tallinnas, Kuristiku 7 algusega kell 13.00


JAGA