Valgamaal peeti jahti ja koosolekut

Valgamaal peeti jahti ja koosolekut

718
Valgamaa Jahimeeste Ühistu.

Pühapäeval, 13. oktoobril toimus traditsiooniline Valgamaa Jahimeeste Ühistu Nõukogu jaht ja koosolek.

Jaht toimus Taagepera piirkonnas. Kütte, keda kokku oli tulnud 28, võõrustas lahkesti kohalik jahiselts, Indrek Valneri ja tema küttidega eesotsas.

Jaht kujunes igati tulemuslikuks, kahes ajus kütiti kokku 3 põtra. Hirvesid õnnestus mõnel õnnelikul küll vilksamisi näha, aga sel korral mitte tabada. Jahil oli abijõududeks ka kolm laikat, kes oma ülesannetega väga hästi hakkama said ja põdrad ajus välja ajasid.

Jahi lõpetas maitsev õhtusöök, millele järgnes nõukogu koosolek. Koosolekul oli põhirõhk ulukikahjustuste teemal. Nimelt on sel aastal ühinenud metsaomanike poolt Valgamaa Jahimeeste Ühistule esitatud ulukikahjustuste kahjunõude suurus 16691,78 eurot tekitanud diskussiooni – kas ja millistel tingimustel selliste lepingutega edaspidi jätkata.

Lisaks tuli ka RMK-lt kahjunõue ja ühel VJÜ liikmeks kuuluval jahiseltsil tuleks tasuda kahjunõudeid 13 000 euro ulatuses, mis käib ühele seltsile ilmselgelt üle jõu ja mis seab kahtluse alla jahiseltside jätkusuutlikkuse.

EJSi president Margus Puust avaldas toetust Valgamaa jahimeestele ja aitas oma konkreetse ja põhjaliku ülevaatega jahimaa kasutusõiguse lepingute sõlmimise ajaloost ja EJS tänastest seisukohtadest koosolekul olnutele objektiivset üldpilti ette saada.

Kokkuvõttes olid koosolekul ja jahil osalenud mehed rahul, sellised ühisjahid liidavad. Kindlasti jätkab Valgamaa selliste jahtide traditsiooniga. Selle poolt olid küll kõik osalejad ja koju mindi heade emotsioonidega.