Uued Ameerika loodusdokid Tallinna Loomaaias.

Uued Ameerika loodusdokid Tallinna Loomaaias.

2228
Filmimees.

Tallinna loomaaia keskkonnahariduskeskuses saab veel kolmel õhtul tasuta vaadata uusi Ameerika loodusdokumentaalfilme, millega tähistatakse aprilli lõpus peetavat Maa päeva.

Info loomaaia kodulehel www.loomaaed.ee

Filme näidatakse koostöös Ameerika saatkonnaga.

 Teisipäeval, 11. aprillil on kavas 43-minutiline “Meie tõusev ookeanivesi” /Our Rising Oceans, mis annab hea ja ilmeka ülevaate globaalsest kliimasoojenemisest, tehes seda imelise muusika ja looduspiltide taustal. Filmid on inglise keeles, kuid enne seanssi antakse lühike sissejuhatus filmi paremaks mõistmiseks.

VICE Media asutaja Shane Smith rändab maakera lõunapoolusele, et uurida Lääne-Antarktika jääkihti ja saada otsesest allikast infot selle kohta, et kontinent sulab. VICE võttegrupp liigub Bangladeshi uurimaks ookeanipinna tõusu ja heites pilgu maailmamere veealusesse tulevikku. Alustades maailma kliimakonverentsiga ja liikudes inimeste kliimamarsiga nendeni, kes eitavad globaalset kliimasoojenemist, näidatakse erinevaid osapooli paljudes maailma osades, lõpetades filmi kauaaegse USA asepresidendi Joe Bideni intervjuuga.

Rahvusvahelist Maa päeva (Earth Day) tähistatakse 22. aprillil üle maailma enam kui 190 riigis. Esimene Maa päeva sai alguse 1970. aastal Ameerikas, mil miljonid inimesed tulid tänavatele keskkonna saastamise vastu protestima. See oli ka hea algus keskkonnaaktivistide koondumisele, seismaks üheskoos planeedi jätkusuutlikkuse, puhtuse, tervise ja loodusliku mitmekesisuse eest. Maa päeva missiooniks ongi juhtida inimeste tähelepanu keskkonnaprobleemidele ning kaitsta Maad tulevikupõlvede jaoks. 2017. aasta Maa päeva kampaania tunnuslauseks on „Keskkond ja kliima-alane kirjaoskus“, et teadvustada kliima soojenemise mõju meie planeedile ja rõhutatada iga inimese olulist rolli säästlikus majandamises ning ökoloogilise jalajälje vähendamises. Rohkem infot Maa Päeva kohta: http://www.earthday.org/about/

Maris Laja

Tallinna Loomaaed

Ehitajate tee 150

tel + 372 694 3315

mob +372 512 6961
JAGA