Ulatuslik lageraie Viimsis ajas jalule nii inimesed kui ka põdrad

Ulatuslik lageraie Viimsis ajas jalule nii inimesed kui ka põdrad

1733
Foto: Kaarel Roht

Viimsi valla elanikud on häiritud: kas riik tõesti ei mõista, et lageraie kinnisvarakülade vahel lõhub nii inimeste kui ka loomade niigi ülekoormatud ja õrna elukeskkonda.

Metsasihi tee laskub mitme kilomeetri ulatuses küngastelt otsejoones mere poole, kirjutab Õhtuleht. Kahel pool sirget kruusateed kõrguvad palgivirnad, mille taga on lagedaks raiutud langid. Aasta pimedaimal ajal on ööpäev läbi külade vahel möllanud langetustraktorid paljaks noppinud 14 raielanki. Pimeduses prožektorite valgel töötanud tontlikud masinad on maha jätnud segi sõidetud pehme metsaaluse. Niigi aukliku tee muudavad veel hullemaks metsaveokid, mis riigifirma järjekordse saagi minema toimetavad. Üksik pehastanud puutüvi on langi ääres püsti nagu ainus hammas vanuri suus. Sellel tüvel kasvavad vahvad puuseened.

Raiega on jõutud Kelvingi küla lähistele. Kuna poolsaart ühendav Reinu tee on kitsas ja auklik, liiguvad kohalikud vabal ajal enamasti just metsas – kas Rohuneeme poolsel terviserajal või nüüd kohati paljaks raiutud Krillimäel ja Metsasihi tee kandis.

Loe edasi Õhtulehest.