Tihemetsa Jahiselts 25

Tihemetsa Jahiselts 25

2684
Väino Lill õnnitlemas Gunnar Grünthali. Foto: Tõnis Korts

26. septembril tähistas Tihemetsa Jahiselts oma loomise 25. aastapäeva. Pidulik koosviibimine toimus Voltveti rüütlimõisas Saarde vallas (kihelkonnas) Pärnumaal. Jahiseltsi juht Väino Lill rääkis avakõnes seltsi loomisest ja ajaloost. Seltsi tegemistest näidati slaidiprogrammi. Tihemetsa seltsi olid tähtpäeva puhul õnnitlema tulnud EJS tegevjuht Tõnis Korts ja Pärnumaa Jahimeeste Liidu tegevjuht Eero Nõmm. Korts rääkis koostöö olulisusest SAKi ajal ja sellest, et tugevad seltsid on Eesti jahinduse nurgakivid. Külalisi oli ka seltsi naabrite hulgast.

Väino Lill tänas asutajaliikmeid, kelleks olid Endel Jaamre, Juhan Pikkur, Gunnar Grünthal, Jaan Nelke, Rein Paal, Kalju Saar, Vello Rääbis, Meinhard Matson, Arvi Mogilnõi, Olev Ots, Mati Koitmäe ja Enn Lilleleht. Endel Jaamre oli seltsi juhatuse esimees asutamisel ja praegune juht Väino Lill oli tollal aseesimees. Alates 1996-ndast aastast juhib Tihemetsa jahiseltsi Väino Lill. Tänu osaliseks said ka teised ja nende hulgas pikaajalised juhatuse liikmed Avo Tursk, Ivo Arumäe ja Kert Jefimov.

Seltsi poolt kingiti kohalolnud asutajaliikmetele ja pikaajalistele aktiivsetele juhatuse liikmetele nimelised Soome jahinoad. Õhtul pakuti kuulamiseks nii klassikalist muusikat kui ka tantsimiseks rahvamuusikat. Programmiga oli külla tulnud Ruhnu Valve koos tütarde ansambliga ja sadamast oli nendega liitunud Kimberly.

EJS tänab kogu Tihemetsa jahiseltsi ja tema koloriitset juhti Väino Lille ja õnnitleb seltsi aastapäeval! Selliste aktiivsete seltside tegevus tugevdab ja rikastab Eesti jahindust ja kogu Eesti Jahimeeste Seltsi. Tihemetsa jahiseltsil on oma peatükk EJSi ajalooraamatus.

 


JAGA