Setomaal murti sikk. Ründaja selgitab välja ekspertiis

Setomaal murti sikk. Ründaja selgitab välja ekspertiis

2083
Foto: Maaleht

Setomaal Tserebi külas murdis kiskja suure siku. Metsloomast maha jäänud küünisejälgede põhjal pakkusid jahimehed, et ründajaks oli karu.

“Oli rahulik öö, kui korraga hakkas naabrikoer Kuti närviliselt haukuma. Kaks kodusikku ajasid mäe otsas oma tavalisi asju,” kirjeldas Setomaa kõrgeimal mäel, Luhamaal Mäe talus elav Aarne Kaur Maalehele seda, mis 11. oktoobril juhtus.

“Korraga kargas metsatukast välja suur loom, kellel ilmselt enne talve oli vaja rasvavarusid koguda. Kiskja valis välja suurema, umbes 70-kilose siku hüüdnimega Loki. Käristas tolle kere lõhki ja sõi väheke liha,” rääkis Kaur.

Murdja hakkas sikku kaasa vedama. Too kündis sarvedega heinamaad oma kümmekond meetrit. Millegipärast loobus kiskja korjuse kaasavedamisest üsna pea, küll aga kiskus sel küljest ühe tagumise jala ja osa kehast.

Esimesena käis ametnikest kohal keskkonnaspetsialist, kes tegi pildid, mis saadeti ekspertiisi. Sündmuspaika külastas ka veterinaar, kes võttis surnud sikult ajuproovi.

Keskkonnaamet pakkus oma esmases aktis, et 70protsendilise tõenäosusega oli ründajaks hunt. Veterinaari ja jahimeeste arvamused lähevad aga siinkohal lahku. Küttide hinnangul oli ründaja pigem karu. Oli see siis karu või hunt, selle selgitab ekspertiis.

Mäe talu pere soovitab kõigil loomapidajatel arvet pidada, olgu neid kas või üks, ja anda sellistest juhtumitest ametnikele teada.

Vaata lähemalt Maalehest.