Saaremaa on šaakalitest tulevikus üle ujutatud

Saaremaa on šaakalitest tulevikus üle ujutatud

1659
Šaakal. Foto: Arun Raghuraman/Flickr

Keskkonnaagentuuri juhtivspetsialist Peep Männil ennustab, et Saaremaast võib tulevikus saada šaakalite üks lemmikpaiku Eestis.

Teadlane pakkus, et šaakalite arvukus võib Saaremaal märgatava hüppe teha juba lähiaastatel, kuid nende võimalikku arvu ei osanud ta prognoosida, vahendab Saarte Hääl.

Peep Männil rääkis, et kui vaadata šaakali praegust levikut, siis meeldivad talle rannaäärsed alad, kus on roostikku, kus on kadastikku ja kus kasvatatakse ka lambaid. “Saaremaal on sellised elupaiku päris palju,” lausus spetsialist. Ka räägib Saaremaa kasuks siinne pehmem ja šaa­kalile meelepärasem kliima võrreldes Mandri-Eestiga.

Ehkki šaakal on üllatavalt kiiresti Eesti saartele levinud ja ka Saaremaal on seda kiskjat juba täheldatud, ei osanud Männil öelda, kas siin võib olla ka šaakalipesakondi. 2016. aasta algul Sutu külas kütitud isend oli kutsikas, ent pole selge, kas ta oli mõne end Saaremaal sisseseadnud pesakonna kutsikas või oli ta ikkagi jõudnud saarele üle jää.

“Kui seal oli pesakond juba toona, siis võib nende arvukuse kasv olla üsna kiire,” pakkus loodusteadlane. Samas sõltub šaakali tulevik Saaremaal mingil määral ka hundi käekäigust, sest hundi elualal šaakal end kindlalt ei tunne.

Loe edasi Saarte Häälest.