Põlva Jahiseltsi pidulik hooaja lõpetamine

Põlva Jahiseltsi pidulik hooaja lõpetamine

4518
Folgikoda mahutas lahedalt ära kõigi osalenud 17 jahtkonna esindajad (kokku on Põlva jahiseltsis 18 jahtkonda).

29. märtsil kogunesid Põlva jahiseltsi jahimehed koos kaasadega Mooste mõisa folgikotta, et koos jahiaastale pidulikult joon alla tõmmata. Hooaja üheskoos lõpetamine on Põlva kandis pikk traditsioon, folgikojas ollakse kolmandat korda. Õhtu avas Põlva jahiseltsi juhatuse esimees Aare Veetsmann, kes võttis nii sõnades kui ka arvudes kokku möödunud hooaja. Hooaeg oli juhi sõnutsi jahiseltsile edukas. Kütiti 139 põtra, 379 metskitse ja 1497 metssiga. Metssigade küttimisel paistsid silma Rasina jahtkond (222 isendit), Ahja jahtkond (126), Kõlleste jahtkond (135) ja Orava jahtkond (117).

Aare Veetsmann kiitis Põlva jahiseltsi jahtkondade mehi selle eest, et jahindusnõukogudes kokkulepitud küttimismahud on täidetud. Vaatamata sellele, et üldine pilt on hea, on Põlva meestel ka muremõtted. Need on seotud seakatkuga, mis on aga meie kõigi ühine mure.

Sõna tervituseks sai ka Mooste vallavanem Ülo Needo, kes on seda ametit pidanud juba 19 aastat. Tema on hea seisnud Mooste mõisakompleksi arendamise eest. Ise ta küll jahimees ei ole, aga „ajamas“ on käinud ja suhtub jahimeestesse austusega.

Kokkuvõtete tegemisel osales Põlvamaa peametsaülem Andres Sepp, kes rääkis metsameeste ja jahimeeste ühisosast. Metsaülem kiitis Põlvamaa jahimehi selle eest, et viimased täitsid võetud kohustused ja tänu sellele on metsakahjud kontrolli all.

Eesti Jahimeeste Seltsi poolt tõid tervitused tegevjuht Tõnis Korts ja asetäitja Andres Lillemäe. Viimane ostis samal nädalavahetusel Kagu–Eestis jahimeestelt karusnahku kokku. Tegevjuht rääkis koostöö aastast ja koostöö olulisusest Eesti jahinduse edasises arengus. Ka koostöö osas kiitis Korts Põlvamaa jahimehi ja eraldi Aare Veetsmanni, kes alati olemas on ja aega leiab, et jahindusse panustada.

Andres Lillemäe rääkis erinevatel jahinduslikel teemadel, sealhulgas võõrliikidest meie looduses.

Tänukirjad tubli panuse eest jahindusse pälvisid mitmed endised ja praegused pikaajalised jahtkondade esimehed: Tiit Rammul, Esper Ilm, Aare Poolak, Aimer Zirk, Neeve Kalle, Uno Siitoja, Aare Veetsmann, Raivo Kunst ja Urmas Kukk.

Vaatamata sellele, et koos oli kaks ja poolsada inimest, jagus avaras folgikojas ruumi kõigile lahedalt ja koos nauditi ka õhtu programmi. Külas olid tantsutüdrukud Tartust ja ansambel.

Jahihooaja üheskoos lõpetamine ja pidulik kokkuvõtete tegemine koos partneritega on väga hea näide kõrgest jahikultuurist. Läbi selliste koosviibimiste väärtustab jahiselts oma liikmeid ja koostööpartnereid, mis on äärmiselt oluline meie koostööle põhinevas Eesti jahinduses.

Edu Põlvamaa jahimeestele ja nende tublidele juhtidele!

Põlva jahimeeste juht Aare Veetsmann teeb kokkuvõtteid möödunud jahihooajast
Põlva jahimeeste juht Aare Veetsmann teeb kokkuvõtteid möödunud jahihooajast
Tantsutüdrukud tantsuhoos.
Tantsutüdrukud tantsuhoos.
JAGA