Møller Auto sügisjaht 2015

Møller Auto sügisjaht 2015

2714
Foto: Tõnis Korts

Seda, et jahipidamine on mõnus ja asjalik suhtlemisviis ettevõtte ja klientide vahel, on ilmekalt tõestanud käitis, mis täna kannab Møller Auto nime. Sellist suhtlust sügisjahi vormis on korraldatud juba neli aastat. Tehakse seda koos naabritega Lätist ja see annab võimaluse tutvuda nii erinevate looduskauniste paikadega kui ka uute inimestega.

Møller Auto jahid on alati hiilanud eeskujuliku ja korrektse korraldusega ja seetõttu on EJSi esindajatel alati heameel kutset saada ja võimalusel Eesti jahinduse hetkeseisu ja arenguid tutvustada.

Sellel aastal toimus sündmus Lätimaal Kandavas, mis on teatud- tuntud oma rikkaliku ulukifauna ja kauni looduse poolest. Kandava on linn ja piirkond Lätis Kurzemes Abava jõe ääres. Linnas on muistne kurelaste linnamägi, ordulinnuse varemed ning terviklik ajalooline linnasüda.

Jaht toimus kahel päeval, 16.-17. novembril. Eesti poolt juhtis gruppi Møller Auto oma inimene Heikki Jaansalu, kes on jahimeestele tuttav jahimeeste kokkutulekutelt. Ta on esitlenud seal VW uusi mudeleid ja jaganud nende kohta teavet. Lisaks sellele on Møller Auto üks pikemaaegseid jahimeeste kalendri koostööpartnereid ja enam ei kujutaks kalendrit ilma nende reklaamita ettegi. 

Lätis eestlaste ja lätlaste grupid liitusid, kohalike jahimeeste ja jahinaiste abil toimus ilus ja tulemusrikas ühisjaht. Küttida võis põtra, hirve ja metssiga. Kandava metsad on eriti rikkad metssea ja hirve poolest. Sigade Aafrika katk sinnakanti jõudnud ei ole.

Kokku tabati kaksteist metssiga, üheksa hirve, metskits, kaks rebast ning nende hulgas trofeevääriline hirvepull. Toimus kõigi reeglite kohaselt ulukite austamine, küttide autasustamine ja ajajate tänamine. Suur tänu nii Läti kolleegidele kui ka Heikki Jaansalule meeskonnaga kvaliteetselt veedetud aja eest! Olgu öeldud, et täpsete küttide hulka kuulus ka Heikki ise, tal õnnestus küttida metssea kult.

Heaks tavaks on selliste kutsete juurde ka lisada meelespea, Møller Auto näidis oli järgmine:

  • Kanna punast riietust, kas mütsi või vesti.
  • Varusta ennast kuivade tagavarasokkidega jms.
  • Jäta meelde, millist looma, kui palju ja kuidas lastakse.
  • Ilma erilise korralduseta ära lahku oma kohalt.
  • Jäta meelde kohad, kus asuvad teised jahimehed.
  • Võta metsa kaasa ainult kontrollitud ja uued laengud.
  • Lae püss alles siis, kui oled asunud laskekohale. Kohalt lahkudes lae püss tühjaks (ka magasin). 
  • Veendu enne, kui tulistad, et uluk on õige ja läheduses ei ole ajajaid ega teisi inimesi.
  • Ära lase halva nähtavuse korral ega ürita tulistada liiga kaugel asuvat looma. 
  • Peale lasku fikseeri oletatava tabamiskoht ja jäta meelde looma käitumine ja eemaldumise suund. See oleks vajalik edukaks järelotsinguks. 

 möller2
JAGA