Jahimehed aitavad sadamas elavaid nuhtlus-minke eemaldada

Jahimehed aitavad sadamas elavaid nuhtlus-minke eemaldada

1842
Kuvatõmmis videost

Võib tunduda päris üllatav, et peaaegu Tallinna südames – Vanasadama Jahisadamas – on võimust võtnud mingid. Kaatritesse või purjejahtidesse sisenedes on nad palju pahandust teinud. Need väikekiskjad närivad kõike, mis kätte saavad ning jätavad maha ka oma märgid. Abi saamiseks pöörduti jahimeeste poole, et mingid sadamast eemaldada. 

Kostivere Jahiseltsi esimees Marko Olop, kes on eelnevalt aidanud kopraid linna territooriumilt välja püüda, tuli nüüd ka sadamasse appi. Minkide jaoks seati üles eluspüügipuurid, et saaks nad hiljem loodusesse tagasi lasta. Sadamas teisi püügivahendeid kasutada ei saa. 

Operatsioon “Ameerika naarits” toimus 13. mail. Marko Olop püüdis esimese mingi kinni ning lasi looma Jägala jõe juurde vabadusse, kus tal on kahtlemata paremad elutingimused kui keset linna betoonist sadamakail.

Mink on Eestis võõrliik, kes ohustab Euroopa naaritsa populatsiooni. Olop: “Eesmärk pole ju nende hukkamine, vaid sadamast ära viimine. Loomulikult nõutakse meilt ka võõrliikide küttimist, aga see nõuab ka mingit eetikat.”

See on juba mitmes kord, kui linn jahimeeste poole pöördub. Varasemalt on kaks korda nuhtlus-metssigu kütitud Paljassaares ning kahjustusi tekitanud kopraid eemaldanud.

 

 
JAGA