“Märka ulukit!” Viljandimaal

“Märka ulukit!” Viljandimaal

1721
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

20. aprillil 2016 käis Viljandimaa Jahimeeste Liidu esindaja Priit Vahtramäe metsanädala raames Saarepeedi põhikoolis kooli õpilastele tutvustamas, kes on jahimees ja mis ta metsas teeb. Loengus osalesid kogu kooli lapsed kahe grupina.

Esimesena olid platsis kõige nooremad, kuni 4. klassi lapsed, kes olid enne loengu algust väga elevil. Ja miks ka mitte, kui kaasa oli toodud näitamiseks ja isegi katsumiseks hulga topiseid, sarvi ja karusnahku. Eriti suurt tähelepanu äratasid karunahk ja ilvese topis.

Loeng algas ühise multika vaatamisega, mis tutvustas ka jahimeest. Kõigile see meeldis ja elevust oli palju. Mis aga veel lõbusamaks tegi, oli see, et jahimehel oli kaasas terve pakk ,,padruneid”, mis õigete vastuste korral jagati teadjatele laiali. Tegemist ei olnud küll päris padrunite, vaid väikeste šokolaadidega. See tegi laste meele rõõmsast ja kõik soovisid mõistatusi lahendada.

Esineja arvates said lapsed väga hästi hakkama ja neil oli teadmisi metsas elavates loomadest. Kõike, mida veel ei teadnud, said nad nüüd teada ja oma teadmisi täiendada. Poistele pakkus erilist huvi vintrelv, mida nad kutsusid ,,snaipriks”. Väga suur elevus ja järjekord tekkis, kui lubati ka kõiki trofeesid oma käega katsuda ja neid silitada. Ka õpetajad said tarkust juurde ja tundus, et ka neile tuli üllatusena, et sõralised ajavad oma sarved igal aastal maha ja kasvatavad uued.

Suuremate õpilaste grupp oli aga tagasihoidlikum, kuigi silmadest oli näha, et huvi oli ka neil suur, kuid kes ikka tahab riskida küsimustele vastamisega, äkki ei ole õige. Mitu tundi ettekannet, sealhulgas ka ,,Märka ulukit!”, möödusid nii kiiresti, et ajast tuli puudus. Kuid lapsed olid nõus ohverdama ka vahetunni, et kõike seda põnevat kuulata.

Esineja poolt sai kool kingituseks raamatu ,,Minu esimene jahiraamat”, kust õpetaja abiga saab teadmisi veel juurde õppida. Oli igati töine ja lõbus päev kõigile, vähemalt ei pidanud tunnis õppima, kuigi tundus, et see ei valmistanud ka neile lastele mingisugust raskust.

Priit Vahtramäe
VJL

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
JAGA