Laskevõistlus “Mulgi Põder 2015”

3869

Augustikuu 16. kuupäeval tuli kokku väga tore seltskond kuulilaskureid, sest toimus juba üheksandat korda laskevõistlus “Mulgi Põder”.

Sellel korral, nagu ka eelmisel aastal, saadi kokku Abja külje all, Kuritse Lasketiirus. Osavõtjaid oli traditsiooniliselt palju. Ilus ilm soosis ka ilusaid tulemusi. Oma oskusi sai näidata erinevatel laskmisharjutustel. Sihtmärgiks oli seisev põder 150 m distantsil, mille võidu võis koju viia Arles Taal Silma Laskurklubist. Järgmises harjutuses jooksev põder ja jooksev põder dubletina 100 m pealt oli kahe harjutuse kokkuvõttes võidukas ning ühtlasi ka kogu võistluse parim Mulgimaa esindaja Arne Kärmas Kuritse Lasketiirust.

Neljandaks tuli laskuritel tabada minipõdra märklehte 50 meetri pealt, kus võidukaks osutus kodumaad väisama tulnud Mait Mägi Kehra JS-ist, kes võistluse lõppedes kiirustas praamile. Hetke seisuga puuduvad aga andmed, kas ta sellele ka jõudis. Kogu võistluspäeva stabiilseim ja hooajal oma tulemusi järjest parandav noor ja andekas ning seega ka igati võitu väärt “Mulgi Põder 2015” võidupärjaga tituleeritud laskuriks osutus Hellar Sile. Teisele kohale jäi tühja kõhtu trotsides vanameister Igor Homin. Tänase päeva ilmselge üllatajana aga võitles kolmanda auhinnapoodiumi endale Mait Mägi.

Juuniorite omavahelises võistluses jäi Oliver Raudsepale peale Martin Rõõs. Nõrgema sugupoole esindajatest võidutses Lilian Leetsi, teisena finišeeriva Vera Toomiku ees. Vanameistrite paremusjärjestuses saavutas esikoha Arne Kärmas, teiseks jäi Tiit Karp ning kolmas oli Heino Sadam. Täpsem võistlejate nimekiri ja tulemused on nähtavad ja kättesaadavad Viljandi jahipoe kodulehelt.

Täname võistluse toetajaid ja andunud fänne Chef Foods OÜ-d ja Viljandi Jahipoodi, kes aitasid katta auhinnalauda. Eriti suur tänu ja sügav kummardus Kuritse Lasketiiru eestvedajatele ja kohtunikele Uno Rääbus, Arne Kärmas, Arvet Tasane, Mart Tasane, Veljo Kask, Siim Kask, Daniel Savka, Kristofer Kõss ja sekretariaadineidudele Tiiu Sadam ja Geiu Tasane.