Kõrvemaa jahtkond 40

Kõrvemaa jahtkond 40

4542

5. märtsil tähistas Järvamaa Jahindusklubi Kõrvemaa jahtkond pidulikult 40. aasta juubelit. Koguneti Aravete kultuurimajas, kus olid kaetud lauad ja ettevalmistatud programm.

Õhtu avas jahtkonna juht Vello Noorveli, kes tutvustas jahtkonna sündimist ja ajalugu. Edasi sai sõna EJSi tegevjuht Tõnis Korts, kes tõi president Margus Puusti tervitused. Oma tervituskõnes rõhutas Korts koostegemise olulisust ja seda eriti tänaste sündmuste taustal, mil EL on avanud relvadirektiivi ja on märgata jahivastaste aktiviseerumist. Edasi andis tegevjuht EJSi presidendi nimel üle autasud, mis juhatuse poolt erandkorras annetati.

Kõrgeima EJSi autasu Vapimärgi pälvis Vello Noorveli, kes on olnud Kõrvemaa jahtkonna esimees 25 aastat, osalenud aktiivselt vabariiklike kokkutulekute korraldamisel, õpetanud laskma mitu põlvkonda jahimehi, koolitanud hundijahimehi jpm. Teenetemärgiga autasustati Vello Kirsimäed ja Vahur Rajasaart, kes on mõlemad Kõrvemaa jahtkonna liikmed juba 40 aastat ja andnud oma tubli panuse jahinduse arengusse. Tänukirjad annetati mitmele jahimehele, nende hulgas Igor Homin, Valeri Homin, Kuldar Krasavin, Ivan Homin, Rein Laid jt. Mitmetele tublidele jahimeestele kingiti jahtkonna poolt ettevalmistatud graveeringuga EJSi lipud ja noorematele “Jahimehe käsiraamatud”. Tervitused Järvamaa Jahindusklubi poolt edastas juhatuse esimees Arvi Luuk, kes oma seltsi nimel kinkis naabritele lihakirve. Humoorikaid kingitusi oli teisigi.

Peale ametliku osa lõppu asuti maitsma roogasid ja tantsuks mängis ansambel. Vaheajal toimus viktoriin, mille viis läbi tegevjuht Tõnis Korts. Auhinnaks olid jahtkonna poolt suurulukite load ja esikoha saanud võistkond sai endale põdraloa. Lisaks viktoriinile toimus hulga põnevaid võistlusi ja mõõduvõtmisi.

Suur tänu Järvamaa Jahindusklubi Kõrvemaa jahtkonnale ja tema juhile Vello Noorvelile toreda peo eest! Läbi ühiselt veedetud kvaliteetaja ka väljaspool jahipidamist tugevneb selts veelgi ja Kõrvemaa jahimeestelt on, mida õppida.

Fotod: Urmas Mölder

Kõrvemaa 40 1
EJSi tegevjuht Tõnis Korts annab president Margus Puusti nimel üle autasu Järvamaa Jahindusklubi Kõrvemaa jahtkonna pealikule Vello Noorvelile.
Kõrvemaa 40 2
Järvamaa Jahindusklubi juhatuse esimees Arvi Luuk tänab Kuldar Krasavinit

 

 
JAGA