Koosolek teemal: nurmkanade kasvatamine tehistingimustes

Koosolek teemal: nurmkanade kasvatamine tehistingimustes

1980
Foto: Raili Laani

8. veebruaril arutati maaelukomisjonis nurmkanade kasvatamist tehistingimustes ning  nende laskmist vabasse loodusesse linnukoerte õpetamiseks ja lindude küttimiseks.

Istungile olid kutsutud Kase Turismitalu peremees Tiit Seer, kes kasvatab nurmkanu ja kes teema ka tõstatas, ning koos temaga Eesti Jahimeeste Seltsi tegevjuhi asetäitja Andres Lillemäe. Veel osalesid Tõnu Traks ja Merike Linnamägi Keskkonnaministeeriumist, Teet Koitjärv Keskkonnaametist ning Pille Tammemägi ja Sirje Jalakas Maaeluministeeriumist.

Tiit Seer: “Nurmkanu on võimalik kasvatada tehistingimustes, kuid kehtiv seadus ei luba neid tagasi loodusesse lasta. Tehistingimustes kasvatatud lindude loodusesse tagasilaskmine aitaks tõsta nende arvukust, samuti saaks niimoodi õpetada linnukoeri ja pidada ka traditsioonilist linnujahti.”

Kuna Keskkonnaministeeriumis on koostamisel seaduse eelnõu, mis reguleerib ulukite pidamist tehistingimustes, siis oleks mõistlik ettevalmistatava eelnõu raames nurmkanade teemat käsitleda ja leida tõstatatud probleemidele lahendus.

Loe edasi Maaeluministeeriumi kokkuvõttestJAGA