EJSis avati Ivo Kesamaa jahindusliku kogu näitus

EJSis avati Ivo Kesamaa jahindusliku kogu näitus

2843

Eesti Jahimeeste Seltsis Kuristiku tänaval avati jahimees Ivo Kesamaa näitus tema jahinduslikust kollektsioonist. See on EJS-i uus traditsioon, kus jahimehed pakuvad huvilistele vitriinis vaatamiseks näidiseid oma kogudest.

Ivo Kesamaa (1960) on pärit jahitraditsioonidega perest. Nii Ivo vanaisa kui ka isa olid jahimehed. Vanaisa juba esimese Eesti Vabariigi ajal ja temalt pärinevad ka mõned ekspositsioonis olevad jahimeened. Ivo hakkas isaga koos metsas käima alates 1976. aastast. Viis aastat hiljem sai ta isalt kingiks oma esimese kaheraudse jahipüssi. Jaht ja metsaskäimine on alati olnud üks Ivo suur kirg.

Jahisaagina on Ivole kõige väärtuslikumad kaks tabatud ilvest. Mees armastab väga kokata, eriti valmistada roogasid ulukilihast. On osalenud jahimeeste kokaraamatu koostamisel oma isiklike retseptidega.

Lisaks põhitööle on Ivo Kesamaa tegutsenud viimased 15 aastat jahikeraamika valmistamisega nii jahimeeste kokkutuleku jaoks kui ka tellimuste ja müügiga. Samuti meeldib talle valmistada jahitrofeedest erinevaid meeneid.
JAGA