Kokkutuleku kaubatänav: Vana-Eesti massaaž

Kokkutuleku kaubatänav: Vana-Eesti massaaž

1666
Pilt on illustreeriv. Foto: Pixabay.com

Usutavasti pole ravimise teaduses vanemat, levinumat ja rahvapäraseks muutunud vahendit kui massaaž. Meie keha vajab lunastust pärast pingutust, vanasti oli selliseks pingutuseks tavaliselt raske kehaline töö, nüüd sagedamini vaimne pinge, sundasendid ja vähene liikumine. Vana-Eesti massaaž on tänapäeval loodud selleks, et hoida organism korras ja tasakaalus, ravida nii füüsilisi, psüühilisi kui ka hingelisi probleeme. See on meie esivanemate ürgne tarkus teha teistele head.

Vana-Eesti massaaži teatakse ka soonetasumise nime all. Soonetasumise võtteid on edasi kantud enamasti suuliselt, sest Eestis levis kirjakeel üpriski hilja. Selle massaaži puhul on tegemist raviviisiga, milles on ühendatud meie esivanemate vanad tarkused ja tänapäeva teadmised.

Vana-Eesti massaaži tehakse põrandal matil või madratsil, läbi sobivate riiete, ning piirkondades, kuhu massaaži parasjagu ei tehta, on soojendamas tekike või rätik. Erinevalt klassikalisest massaažist saab massaaži tegija kasutada ka enda keharaskust ning peale oma labakäte ka muid kehaosi nagu randmeid, küünarvarsi, küünarnukke, põlvi või jalgu. Vana-Eesti massaaž on mõeldud eelkõige täiskasvanud inimesele, beebidele ja lastele pole see kõige sobivam.

Jahimeeste kokkutulekul on usinad soonetasujad taas oma massaažitelgiga kohal. Tule, mudime Su enesetunde paremaks!

KOHTUME KOKKUTULEKUL!

Telefon 5658690, Anneli
JAGA