Jahihooaja pidulik avamine Viljandimaa Jahimeeste Liidus

Jahihooaja pidulik avamine Viljandimaa Jahimeeste Liidus

2161
Autasustatavad

23. septembril toimus Viljandimaa Jahimeeste Liidus pidulik jahihooaja avamine. Tegemist oli juba traditsiooniks saanud üritusega. Ligi sadakond jahimeest ja nende kaaslast kogunes Pinska külalistemaja küünis, kus olid kaetud lauad ja mängis muusika.

Õhtu avas Viljandimaa Jahimeeste Liidu juhatuse esimees Priit Vahtramäe, kes andis kätte autasud parimatele küttidele. Õhtul osales ka EJS tegevjuht Tõnis Korts, kes oma lühikeses tervituskõnes rääkis olulisest jahinduses. Tegevjuht kiitis Viljandimaa initsiatiivi kvaliteetsete loenduste ja valiklaskmise korraldamise osas. Loomad ei tunne jahipiirkonna piire ja seetõttu on oluline, et jahimehed teeksid küttimise osas piiriüleseid kokkuleppeid.

Viljandimaa Jahimeeste Liidu autasud said järgmised jahimehed:

VJL Vapimärgi said MTÜ Suislepa JS liige  Vello Sikut, kes on jahimees 1960. aastatest. Viljandimaa Jahimeeste Liidu asutajaliige, Suislepa JS juhatuse liige. Andnud tasuta juriidilist nõu ja abi, kui Viljandimaa Jahimeeste Liit seda vajanud on. Vello on olnud aktiivne ja täpne jahimees, vanemas eas on ta jahipidamises osalenud vastavalt tervislikele võimalustele. (NB! Vello on sündinud 11.06.1924. a)

VJL Vapimärgi sai Lembitu JS liige Priit Vahtramäe. Autasu anti aastatepikkuse järjepideva töö eest ulukipopulatsioonide õigel hindamisel, kaasaegsete loendusmeetodite juurutamisel ning õigete loendusandmete ning valiklaskmise olulisuse propageerimisel Eesti jahinduses. VJL juhatuse liige alates 2011, juhatuse esimees alates 2015. Lembitu JS esimees 2011-2014, EJS juhatuse liige alates 2016.

VJL  Tänukirjad said

Heimtali JS

 1. Hillar Soa – aastaid koeraga jahti pidanud ja seda ala propageerinud jahimees.
 2. Tõnu Mein – jahimees, kelle eestvedamisel ja toel on  jahimehed saadud ulukeid jahijärgselt ettenähtud moel käsitleda.
 3. Harry Kaur – kauaaegne aktiivne jahimees, jahiluure asjatundja ja teostaja.
 4. Ilmar Purju – karu jõu, hundi mõistuse ja täpse käega jahimees, tänu kellele kõik kütitud ulukid metsast välja on veetud.

Paistu JS

 1. Priit ja Gerli Soe – VJL eduka esindamise eest vabariiklikul jahimeeste kokkutulekul, ulukiliha vääristamise meistrid.

Päri-Metsküla JS

 1. Herkki Kauts – aktiivne jahimees.
 2. Kaido Luts – aktiivne jahimees ja tubli koeramees.

Kõo JS

 1. Rein Telling – endine kauaaegne Kõo JS esimees, aktiivne jahimees.

Kärstna JS

 1. Renno Nurmela – suurpõllumehest koostööpartner ja kohusetundlik jahimees.
 2. Urmas Stroom –  kauaaegne aktiivne jahimees, jahindusliku elulaadi jätkaja ning eeskuju järgnevatele põlvkondadele.

Tänassilma JS

 1. Vahur Järve – aktiivse tegutsemise ja panuse eest ulukihooldes ning Tänassilma JS arendamisel-
 2. Kaupo Pukk – aktiivse tegutsemise ja panuse eest ulukihooldes ning Tänassilma JS arendamisel. 

Fotod: Tõnis Korts

viljandi2016
Traditsiooniline tort
viljandi20162
Viljandi JL juhatuse esimees Priit Vahtramäe avab õhtut
JAGA