Ilmus käsiraamat loomahaigustest!

Ilmus käsiraamat loomahaigustest!

1335

Eesti Jahimeeste Seltsi eestvõttel ilmus eesti keeles Sauli Laaksoneni raamat „Ulukihaigused ja jahihügieen“, mida saab nüüd omale koju tellida.

Raamat on märgiline, kuna see haarab teemasid, mille kohta napib eestikeelset materjali ning vähemalt osadele neist pole varem ka kuigi palju tähelepanu pööratud. Teose tekstiosa täiendavad just selle raamatu jaoks tehtud fotod ja autori enda akvarellijoonistused. Aastatepikkune materjali kogumine, autori enda kogemus ja tihe koostöö teiste riikide ekspertidega teeb sellest raamatust haarava avastusretke loodusesse.

Raamatu on tõlkinud Epp Moks, Merle Kuus, Age Kärssin ja Katrin Peik Veterinaar- ja Toidulaboratooriumist.

Raamatu hind on 15 eurot. Kes soovib raamatut, esitage oma tellimus ejs@ejs.ee, lisage täpne aadress või Omniva pakiautomaadi aadress, nimi ning telefoninumber või helistage telefonil 602 5970.

“Ulukihaigused ja jahihügieen” on suurepärane käsiraamat jahihügieeni põhitõdedest, mis kehtivad kõikjal maailmas. Raamat hõlmab põhiteadmisi ulukite bioloogiast ja ökoloogiast, aga ka ulukite haigustest ja nende tekkepõhjustest. Väga tähtis osa jahihügieenist on haiguslike muutuste äratundmine ja oskus õigesti hinnata ulukihaigustest tingitud riske inimese tervisele. Samuti on ohutuse tagamisel väga olulised jahipidamisviisid, hügieeni tagamine uluki käitlemisel ja käitlemisrajatistes ning meetodid, mida kasutatakse koduköögis ulukiliha valmistamisel.

Sauli Laaksonen annab oma raamatus ülevaate ulukite anatoomiast ja füsioloogiast ning juhised haigete loomade eristamiseks tervetest. Erilist tähelepanu on raamatus pööratud haigustest põhjustatud muutustele ning nende äratundmisele. Raamat tutvustab erinevaid ulukitel esinevaid haigusi, nende levikuteid ning ettevaatusabinõusid haiguste tõkestamiseks. Ulukihaiguste osas tuleb esile tõsta praktilisi juhised haiguse tuvastamisel: alates sellest, kuidas haiguse avastamisel või kahtlusel õigesti reageerida, lõpetades sellega, kas nakatunud ulukiliha või organeid võib tarvitada toiduks.