Euroopa vibujahimeeste koorekiht kohtub nädalavahetusel Eestis

Euroopa vibujahimeeste koorekiht kohtub nädalavahetusel Eestis

2576
Foto vibujahiklubi Mägilased kogust

Pressiteade
09.04.2015

Homsest pühapäevani toimub Tallinnas Euroopa Vibujahi Föderatsiooni aasta assamblee, kus osalevad vibujahimehed 15 riigist.

Ürituse peakorraldaja Rita-Anette Kohava sõnul võõrustab külalisi vibuklubi Mägilased, kes on tegelenud vibujahi propageerimisega juba rohkem kui kaheksa aastat.

„Kuigi nii vibujahi kui ka jahi näol on tegemist traditsiooniliselt maskuliinse valdkonnaga, siis viimaste aastate põnevaimad ja huvitavaimad arengud on kahtlemata naisküttide arvu plahvatuslik kasv kogu maailmas,“ rääkis Kohava.

„Vibujahti peetakse ülitäpsete plokkvibudega, mis erinevad suuresti tavainimese ettekujutusest vibust. Tegemist on loodust ja loomi säästva jahiviisiga, mis eeldab jahipidamist lähidistantsilt,“ tutvustas ta.

Kohava lisas, et antud assamblee on ajalooliselt tähtsuselt teise sündmusega Eesti vibujahi ajaloos.

Homme algaval assambleel tutvustab vibujahi minevikku, olevikku ja tulevikku EBF president Anders Gejer, EBF peasekretär Ernst Blajs ja Sir Juha Kylma, kes löödi rüütliks just tänu oma panusele vibujahi arengusse.

Euroopa Vibujahi Föderatsioon on asutatud 2003. aastal ja täna kuulub sinna 30 riiki. Ühtlasi ollakse ka jahinduse rahvusvaheliste katuseorganisatsioonide CIC ja FACE liige.

Maailmas peab hinnanguliselt vibuga jahti ligi neli miljonit jahimeest, kelle arv on tõusutrendis. Vibujaht on legaalne 15 Euroopa riigis, nende seas näiteks Soomes, Taanis, Prantsusmaal, Itaalias Hispaanias ja Türgis.

Euroopa Vibujahi Föderatsiooni (EBF) plaanitud pressikülastus ja vibujahi töötuba toimuvad 10. aprillil kell 16.30-18.30 Eesti Jahimeeste Seltsis Kuristiku 7, Tallinn. Oodatud on kõik huvilised.

Lisainfo: Rita-Anette Kohava
vibujahiklubi Mägilased vibujahi töögrupi juht
mob 52 32 177
e-post: rita@mustnool.ee
JAGA